09 Kasım 2019 21:02

Ücretleri ödenmeyen Özel Doğuş Hastanesi çalışanları eylem yaptı

Manisa Akhisar’da bulunan Özel Doğuş Hastanesinde ücretleri ödenmeyen sağlık çalışanları eylem yaptı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Manisa’nın Akhisar ilçesinde hizmet veren Özel Doğuş Hastanesi'nde çalışanlara hastanenin ortakları arasındaki uyuşmazlık nedeniyle ücretleri ödenmiyor. Sağlık emekçileri ödenmeyen ücretleri için hastane önünde eylem gerçekleştirdi.

Hastane çalışanlarına maden işçileri, kitle örgütleri ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da destek verdi.

Hastane işçileri adına açıklamayı okuyan Dr. Şebnem Çelik, şunları söyledi:

“Akhisar halkı Özel Doğuş Hastanesi'nde çalışan 200'e yakın emekçi kardeşimizin hak ve hukuk mücadelesini uzun bir süredir takip ediyor. Daha önce bu hastanede hissedar olarak var olan bir takım insanların; biz emekçilerin sırtından kazandıkları paraları kendi ceplerine koyarak, hastaneyi borç batağına sürüklediklerine ve yönetim kurulunun değişeceği anlaşılınca, icra takibi başlattıklarına hepimiz şahidiz. Başlatılan bu icra takipleri neticesinde, aylardır maaşlarını alamayan bizleriz. Kredi kartını ödeyemeyen, çocuğunun okul masrafını karşılayamayan, evi yuvası için alışveriş yapamayan bizleriz” dedi.

Emeklerinin çalınmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Çelik, “Bizler, ‘Akhisar'da Adalet Var' diyebilmek istiyoruz. Mücadelemiz emeğin; mücadelemiz hakkın mücadelesidir. Mücadelemiz, ekmeğinizin mücadelesidir” dedi.

BAKIRLIOĞLU: BURADA BİR EMEK DAYANIŞMASI VAR

Çelik'in ardından hastane çalışanları 'İşçiyiz haklıyız kazanacağız' sloganları attı. Destek amaçlı gelen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ise “Öncelikle burada sadece direnişte bulunan işçilere destek vermek için bulunuyoruz. Bizim başından beri söylediğimiz konu; buradaki sermayedarların kendi aralarındaki çekişmeler, ticari anlaşmazlıklar, bizi zerre kadar ilgilendirmiyor. Bu hastaneye hayat veren bu hastanenin yaşamasını sağlayan, bu hastane sayesinde verdikleri emekleri karşılığında evlerine ekmek götüren, çoluklarının çocuklarının rızkını kazanan emekçilerimizin yanında olmak amaçlı biz buradayız. Burada özel bir işletme var, burada çalışan insanlar var, burada çalışan insanlar kendi ekmek teknelerine buranın sahiplerinden daha fazla sahip çıkıyorlar” dedi. (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bornovalı kadınlar: Nafaka ve istismar düzenlemesine karşı mücadele etmeliyiz

SONRAKİ HABER

İran'daki protestolarda "200'den fazla kişi öldürüldü" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa