08 Kasım 2019 20:49

5 yıl önce kendisini istismar eden yurt görevlisi hakkında şikayette bulundu

Tıp fakültesi öğrencisi olan O.K, lisede okuduğu dönemde kaldığı yurtta kendisini istismar eden yurt görevlisi ve olayı örtbas etmeye çalışan görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Tıp Fakültesi öğrencisi O.K, Zonguldak'ta lisede okuduğu dönemde yurt görevlisi tarafından cinsel istismara uğradığını belirterek savcılığa şikayetçi oldu. O.K, 5 yıl önce yaşadığı olayın ardından korktuğunu, gördüğü tedavi sonrası şikayetçi olmaya karar verdiğini belirterek diğer yurt görevlilerinin olayı örtbas ettiklerini söyledi.

DHA'da yer alan habere göre hâlâ başka bir şehirde tıp eğitimi gören 21 yaşındaki O.K. adlı erkek öğrenci, 2014 yılında lisede eğitim gördüğü sürede kaldığı yurdun görevlisinin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu belirterek Zonguldak Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. O.K, kaldığı yurdun diğer şubesinde görevli U.D’nin kendisini çalıştığı yurda çağırdığını ve cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

Olayın ardından kendisini yurt binasından atmak istediğini ancak U.D’nin engel olup kendisini tehdit ettiğini söyleyen O.K, ifadesinde "Ben olayı bir ay kadar sonra yurt görevlisi H.G’ye anlattım. H.G. de eğitim sorumlusu R.A’ya anlatmış. R.A. bana 'Biz U.D. ile görüştük ve onu gönderdik ama sen de istemişsin' dedi. Ben olay tarihinde 16 yaşındaydım. Olayın ne olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip değildim. Beni tehdit ettiği için kimseye anlatamadım. Ben bir ay sonra olayı diğer hocalara anlattıktan sonra yurttan atıldım. İki yıldır psikolojik tedavi görüyorum. U.D. ve olayın ardından yasal işlem yapmayan yurt görevlilerinden şikayetçiyim" dedi.

Savcılığın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Fatih'te ölü bulunan dört kardeşten biri hakkında 21 icra takibi başlatılmış

SONRAKİ HABER

Fatih'te intihar eden 4 kardeş | Yardıma başvurmama bireysel bir tercih değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...