07 Kasım 2019 21:14

Kocaeli’de Evrensel'le dayanışma etkinliği düzenlendi

Evrensel gazetesinin 25. yılı nedeniyle Kocaeli’de dayanışma etkinliği düzenlendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kocaeli’de Evrensel gazetesinin 25. yılı nedeniyle etkinlik düzenlendi. Abdal Haluk Tolga İlhan'ın sahne aldığı etkinliğe ilgi yoğun oldu.

Derince Yenikent Türköz Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Evrensel gazetesinin manşetlerinden oluşan bir sergi de sunuldu. Evrensel'in tarihini kısaca anlatan sinevizyonun ardından konuşan Evrensel Gazetesi Muhabiri Hasret Gültekin Kozan, çeyrek asrı geride bırakan Evrensel'in yoluna okurlarının dayanışması ile devam ettiğini vurguladı.

Evrensel'in, 7 Haziran 1995'te günlük bir işçi basını ihtiyacı sonucu yayın hayatına başladığını vurgulayan Kozan, "Evrensel türlü baskılara rağmen bugünlere geldi. Muhabirleri katledildi, kapatıldı, çeşitli cezalarla susturulmaya çalışıldı ama biz her fırsatta Namık Tarancı ve Metin Göktepe geleneğini sürdürmeye devam ettik, bunu sürdüreceğiz" dedi.

"EVRENSEL İLE DAYANIŞMANIZ ÇOK KIYMETLİ"

Gazeteciliğe emek-sermaye çelişkisiyle baktıklarını hatırlatan Kozan, "İşçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin, ezilenlerin, yok sayılanların sesi olarak, onların mücadelelerini yansıtarak gerçekten ödün vermeden sözümüzü söyleyeceğiz. Bugün merkez medyanın dibi gördüğü, iktidar medyasının ise neredeyse yüzde 95'leri bulduğu bir dönemde Evrensel ile dayanışmanız, onu daha güçlü hale getirmeniz gerçekten çok kıymetli. E-gazete aboneliği ile, günlük bir kendimize bir de en yakınımıza alınan basılı gazete ile daha da güçleneceğiz" ifadelerini kullandı.

Kozan'ın konuşmasının ardından Abdal Haluk Tolga İlhan sahne aldı. Evrensel ile dayanışma içerisinde olan katılımcılara güzel bir gece yaşatan İlhan, sahneyi halaylarla sonlandırdı.

(Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kitapta geçmişe dönüş, gelecek için bir çıkış arayışı

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa