05 Kasım 2019 16:39

Kınalıada'daki cinsel saldırı davasında "nitelikli cinsel istismar"dan ceza istendi

Savcı Kınalıada’da G.T'ye tecavüz iddiasıyla yargılanan sanık M.A'nın "nitelikli cinsel istismar" suçundan cezalandırılmasını istedi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Kınalıada’da G.T'ye tecavüz iddiasıyla sanık M.A’nın yargılandığı davada mütalaasını sunan savcı, sanığın "nitelikli cinsel istismar" suçundan cezalandırılmasını talep etti.

İstanbul Kınalıada’da 31 Aralık 2017 tarihinde G.T. isimli kadına tecavüz etmek iddiasıyla M.A. hakkında açılan davanın 3’üncü duruşması Kartal’da bulunan Anadolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Tutuksuz yargılanan sanık M.A’nın katıldığı duruşmada G.T. ile avukatları hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda kadın örgütü de takip etti.

Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada M.A’nın avukatı söz alarak duruşmanın gizli yapılmasını talep etti. G.T’nin avukatı ise Rozerin Seda Kip ise duruşmada gizli bir şeyin kalmadığını o nedenle duruşmanın açık ve aleni yapılmasını istedi. Talepleri değerlendiren mahkeme başkanı, duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi.

MÜTALAA SUNULDU

Kısa bir aradan sonra kapalı bir şekilde devam eden duruşmada esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, sanığın “nitelikli cinsel istismar” suçundan cezalandırılmasını istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık müdafiinin esas hakkındaki savunması için süre verilmesi talebini kabul ederek duruşmayı 20 Kasım 2019'a erteledi. (MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Soma maden işçilerine tazminatların ödeneceği sözü verildi

SONRAKİ HABER

Zam yağmuru sürüyor: LPG fiyatına 10 kuruş zam yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...