04 Kasım 2019 14:56

Ataşehir Belediyesinde iş bırakan işçilerden savunma istendi, istifa baskısı yapıldı

Hakları ve Maltepe Belediyesi işçileriyle dayanışmak için iş bırakan Ataşehir Belediyesi işçilerinden savunma istendi, işçiler istifaya zorlandı.

Fotoğraf: Metin Tokgöz/AA

Paylaş

İstanbul Ataşehir Belediyesi yönetimi, hakları ve Maltepe Belediyesi işçileriyle dayanışmak için iş bırakan işçilerden savunma istedi.

Genel-İş 1 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu Ataşehir Belediyesinde çalışan yaklaşık 700 işçi, geçtiğimiz perşembe gecesi, işten atılan işyeri temsilcilerinin geri alınması, ücretlerin zamanında ve eksiksiz ödenmesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve grevdeki Maltepe Belediyesi işçileriyle dayanışmak için 1 gün iş bırakma eylemi yapmıştı.

Belediye yönetiminin iş bırakan işçilerden savunma istediği öğrenildi. 

İŞÇİLER, İSTİFA ETTİRİLDİ

İşçiler ayrıca belediye ana binası iç hizmet birimlerinde çalışan işçilere sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı uygulandığını söyledi. İşçilerin verdiği bilgiye göre şimdiye kadar 120 işçi istifa ettirildi.

Gelişmeler üzerine Genel-İş 1 No’lu Şube yöneticileri, avukatlarla birlikte tüm birimleri dolaşarak işçileri bilgilendirdi.

Öte yandan işten çıkarılan işçilerin başlattıkları direniş devam ediyor. Dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ataşehir Belediyesini ziyaret etti. İmamoğlu’nun ana binaya girişi sırasında direnen işçiler slogan attı. (İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Müzeyyen Boylu davası başka ile nakledilmek isteniyor

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı seçimleri krizi çözmedi: Cezayir'de halk tekrar sokaklarda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa