03 Kasım 2019 09:27

Türkmenistan asıllı kadın Pendik'te ifade vermek üzere gittiği karakolda darbedildi

Türkmenistan asıllı Muberek Kochkarova adlı kadın, ifade vermek için gittiği İstanbul Pendik Çamçeşme Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezinde polislerle tartıştığını ve darbedildiğini söyledi.

Fotoğraf: Google Maps

Paylaş

Türkmenistan asıllı Muberek Kochkarova adlı kadın, İstanbul Pendik Çamçeşme Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezinde hakarete uğradığını ve darbedildiğini iddia etti.

Cumhuriyet'ten Mehmet Kızmaz'ın haberine göre, Türkmenistan asıllı Muberek Kochkarova adlı 39 yaşındaki kadın, 28 Eylül 2019’da bir ihbara karşı ifade vermek için gittiği İstanbul Pendik Çamçeşme Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezinde polis memuru tarafından hakarete uğradığını, darbedildiğini iddia etti. Hastaneden darp raporu alan Kochkarova, savcılığa şikayette bulundu.

Yaklaşık bir yıldır Türkiye’de yaşayan Kochkarova, fuhuş yaptığı yönünde hakkında ihbarda bulunulması üzerine ifade vermek için Pendik Çamçeşme Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliği’ne gitti. Karakolda yaşadıklarını aktaran Kochkarova, “İhbarda bulunan şahısla ilgili şikayetçi olacağımı söyledim. Polis bana ‘Sırayı bekleyeceksin’ dedi. Rahatsız olduğumu söyleyip ‘Burası market mi?’ dedim. Bunun üzerine 3 polis bana sinirlenerek ‘Senin şikayetini almayacağız’ dediler" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Kochkarova, adliyeye giderek şikayette bulunacağını, Cumhurbaşkanlığı sekreterliğini arayacağını belirtti.

Telefonu eline aldığı sırada üç polisin üzerine yürüdüğünü söyleyen kadın, “Telefonumu vermek istemeyince elimi arkama kıvırdılar. Direnince arkamdan elektroşok verdiler. Telefonumu alıp ayaklarıma bastılar. Nezarethaneye atıp ‘Bu o...’ya çay, su vermeyin’ dediler. Şikayetimi almadılar ama beni darbettiler” diyerek olayı aktardı.

Karakolda yaşananların ardından Muberek Kochkarova hakkında “Görevli memura mukavemetten” işlem başlatıldı ve sınır dışı işlemleri için İstanbul İl Göç İdare Müdürlüğü’ne gönderildi. Daha sonra serbest bırakılan Kochkarova, darbedildiğine dair rapor aldı ve Cumhuriyet savcılığına şikayette bulundu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tavuk dönerden zehirlenen 67 öğrenci hastanelik oldu

SONRAKİ HABER

Marmara'da sıcaklıklar mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa