02 Kasım 2019 16:04

Ender İmrek'in yeni kitabı okuyucuyla buluştu: Şafakta Buluşuruz

Evrensel Yazarı Ender İmrek’in yeni kitabı “Şafakta Buluşuruz” İstanbul Kitap Fuarında okuyucularıyla buluştu. İmrek yeni kitabını barış akademisyenlerine ithaf etti.

Kolaj: Evrensel

Paylaş

Evrensel Yazarı Ender İmrek, “Şafakta Buluşuruz” kitabıyla yeniden okuyucularıyla buluştu. “Şafakta Buluşuruz” İstanbul Kitap Fuarında kurulan Dipnot Yayınevi standındaki yerini aldı.

Yeni romanını barış akademisyenlerine ithaf ettiğini açıklayan İmrek, sosyal medya hesabında “Kahramanlarından biri ‘Bu Suça Ortak Olmayacağız’ bildirisini imzaladığı için üniversiteden atılan ve yurt dışına çıkması yasaklanmış bir akademisyen olan romanı, yazdığım üç yıl boyunca saygıyla izlediğim Barış İçin Akademisyenler'e ithaf ettim” mesajını paylaştı.

ŞAFAKTA BULUŞURUZ

Şafakta Buluşuruz Türkiye’nin çok yakın geçmişinde yaşanan siyasal/toplumsal olayların bir grup aydının kişisel serüvenlerindeki izdüşümünü deşeleyen bir roman. Kimileyin yorulup ümitsizliğe kapılsalar da insan olmaktan hiçbir koşulda vazgeçmeyen bu aydınların yolu İran’daki molla rejiminden kaçan Farzad ve kızıyla kesişir. Bu kıran ikliminde verdikleri mücadeleye bu kaçaklara yardım etme görevi de eklenir. Ama hesaplamadıkları bir şey vardır: Onca toz duman arasında bir de bütün karanlık noktalarıyla o ‘boyalı gece’ çöreklenecektir memleketin üstüne.

Ender İmrek, görünenin ardındaki gerçeği olanca çıplaklığıyla sergilemesine yardımcı olan sağlam bir dünya görüşünden ve tarihsel bilinçten beslenerek kaleme aldığı bu romanında karakterlerini kanlı canlı kılmada, ayrıntıları ustaca kullanmada, atmosfer yaratmada sergilediği başarıyla göz dolduruyor; sözünü sakınmaksızın politik roman türünün yetkin bir örneğini veriyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

BM, Türkiye’nin güvenli bölge planlarını inceleyecek

SONRAKİ HABER

İki kadının cenazesi karıştı; mezardan çıkarılan cenaze yeniden defnedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...