01 Kasım 2019 21:02

Tamince'nin avukatı ve savcı cezaevine kayıt dışı giriş yapmış

Fettah Tamince’nin Avukatı Ahmet Kürşah Köhle ile o tarihte Antalya Başsavcı Vekili Gürkan Kütük’ün arasında bulunduğu 5 kişinin cezaevine kayıt dışı giriş yaptığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: www.cumhuriyet.com.tr'de yayımlanan videodan ekran görüntüsü alınmıştır.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İş İnsanı Fettah Tamince’nin Avukatı Ahmet Kürşah Köhle ile o tarihte Antalya Başsavcı Vekili Gürkan Kütük’ün arasında bulunduğu 5 kişinin, Antalya L Tipi Cezaevinde adli bir mahkumu “kayıt dışı” ziyaret etmelerine ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Cumhuriyetten Alican Uludağ’ın haberine göre, 3 Ekim 2018 tarihinde Antalya L Tipi Cezaevinde cezaevlerinden sorumlu başsavcı vekili olan Gürkan Kütük, yanında Fettah Tamince’nin Avukatı Ahmet Kürşat Köhle cezaevine geldi. Yanlarında iki kadın ve bir erkek yer aldı. Bu iki kadının, cezaevinde hükümlü olan Y.U’nun kız kardeşleri olduğu belirtildi. O ay açık görüş olmamasına karşın, Avukat Köhle’nin talebi üzerine Savcı Kütük, 3 ismi cezaevindeki akrabaları Y.U. ile kayıt dışı görüştürdü. Yasaya aykırı bu görüşme nedeniyle HSK, Savcı Kütük hakkında inceleme başlattı. Ziyarete gelenlerin, Fettah Tamince’nin bir yöneticisinin akrabası olduğu öğrenildi. Ortaya çıkan görüntülerde, 5 kişinin görüşmenin yapıldığı hazır kuvvet odasına girişleri yer alıyor. Görüntülere göre, odaya önce mavi ceketli, bıyıklı Savcı Kütük giriyor. Daha sonra iki kadın ve bir erkek, içeri adım atıyor. En son olarak Cezaevi Müdürü Tuncay Avanaş, Tamince’nin avukatını sırtını sıvazlayarak içeri alıyor.

Görüntülerden diğeri, turnikeden geçiş anına ilişkin. Bu geçiş sırasında retina okuma sistemi devre dışı bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de eski eşini bıçaklayan sanığa 18 yıl hapis cezası verildi

SONRAKİ HABER

Bolu’da otobüs çilesi bitmiyor: Otobüsler tıka basa, öğrenciler dakikalarca yollarda!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...