01 Kasım 2019 19:41

Olay Medya, televizyon ve radyo yayınlarını durdurdu: 35 çalışan işsiz kaldı

Olay Medya, radyo ve televizyon yayıncılığını sona erdirdi. Kurumda çalışan 35 çalışan işsiz kaldı.

Olay TV logo

Paylaş

Bursa’nın 25 yıllık yerel televizyon kanalı Olay TV ile Olay Radyo kapandı. Bursa’da muhabirinden editörüne, kameramanından KJ operatörüne 35 çalışanın işine son verildi.

Olay Medya televizyon ve radyonun kapatılmasına ilişkin yazılı açıklama yayımlayan Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi, “Türkiye’de gazeteci olmak ve gazeteci kalabilmek zor, hatta çok zor. Yaşadığımız olumsuz gidişatın artık son aşamasındayız. Bir yandan mesleğimizi siyasi iktidarların emrinde bir faaliyete dönüştürmeyi amaçlayan medya patronlarıyla diğer yandan da faturasının ‘ekonomik krize’ kesildiği bir daralmayla mücadele ederken biz, tünelden önceki son çıkışta, her geçen gün yeni bir haberle nefes alamaz noktaya getirildik” ifadelerini kullandı.

Son bir hafta içerisinde yaşanan gelişmelerin sıralandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Önce Hürriyet gazetesinin tarihinde bugüne kadar görülmemiş bir şekilde; bir grup çalışanın işine son verdiğini öğrendik. Yine basın meslek ilkelerini koruma bilinciyle görev yapan Gazeteci Faruk Bildirici’nin RTÜK üyeliğine son verildi. Önceki gün de Bursa’nın amiral gemisi Olay Medya’nın televizyon ve radyo çalışanlarının son kez yayın yaptığını öğrendik sosyal medyadan. Bursa’da 35 emekçinin işine son verildi. Sessiz sedasız yaşanılan bir karartma gecesiydi... Hepimiz biliyoruz ki yaşananlar, bir yayıncılık kültürü, anlayışı ve sorumluluğunun yok edilmesinin sonucudur. Gazetecilik, hakikat arayışıdır. İnandırıcılığını ve itibarını kaybetmiş bir medyanın ne topluma ne de insanlığa hiçbir faydası yoktur.” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul Anadolu Lisesinin Fenerbahçe’ye devri protesto edildi

SONRAKİ HABER

Eski ÖSO lideri, Gelecek Partisinin kurucular kurulunda yer aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa