01 Kasım 2019 15:42

CHP eski Milletvekili Eren Erdem: Çok sayıda kişi hukuksuz şekilde cezaevlerinde

Cezaevinden tahliye olan Eren Erdem, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın hapiste olmasının hukuksuzluk olduğunu dile getirdi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Cezaevinden tahliye olan CHP eski Milletvekili Eren Erdem, CHP İstanbul İl Başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdem, Demirtaş ve Kavala’nın hapiste olmasının hukuksuzluk olduğunu dile getirdi.

CHP Eski Milletvekili Eren Erdem, yargı reform paketinin kabul edilmesinin ardından tahliye oldu. Erdem tahliye sonrası CHP İstanbul İl Merkezinde basın toplantısı düzenledi.HP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Erdem CHP’li olarak girdiği cezaevinden 489 gün sonra yine CHP’li olarak çıktığını söyledi.

Erdem basın toplantısında, “Türkiye’de yargılamalara hukuki yaklaşımlar sergilemek artık mümkün değil. Biz artık dua etmek zorunda kaldık. Cezaevinde hiç yalnız hissetmedim. Tahliye olurken hâlâ elimde kitap vardı. Teşekkürün büyüğünü aileme ve avukatlarıma yapmak istiyorum. Herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Ben cezaevine işlenmiş suçlarla mücadele ettiğim için girmiş birisiyim. Cezaevine girmekle, birileri bizi yıldıracağını düşünebilir ancak ben genel başkanları Zincirbozan’da hapsedilmiş bir siyasi hareketin mensubuyum. Ne bugün korktum ne yarın korkacağım. Cezaevine bir CHP’li olarak girdim ve CHP’li olarak çıktım” diye konuştu

Erdem sözlerine “Çok sayıda insan haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde bulunuyor. Selahattin Demirtaş da cezaevinde. Osman Kavala ile biz yan koğuştaydık. Birbirimize uzaktan bağırarak konuşurduk. Hayatımda hiç silah tutmadım, çok iyi kalem tutarım. Terörden yargılandım bunun ağırlığını omuzlarımda taşıyorum” şeklinde devam etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tutuklanan HDP'li Kayapınar Belediye Başkanı Yılmaz'a 15 yıla kadar hapis istemi

SONRAKİ HABER

Maltepe’de grev kırıcı ‘temizlik gönüllüleri’ devrede!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...