03 Kasım 2019 08:00
Son Güncellenme Tarihi: 03 Kasım 2019 08:08

Vodafone 41. İstanbul Maratonu sebebiyle bugün bazı yollar trafiğe kapalı

Vodafone 41. İstanbul Maratonu dolayısıyla İstanbul'da bugün saat 15.00'e kadar bazı yollar trafiğe kapalı durumda.

maraton.istanbul internet sitesinden ekran alıntısı

Paylaş

Bugün koşulan Vodafone 41. İstanbul Maratonu dolayısıyla İstanbul Avrupa yakasında bazı yollar sat 15.00'e kadar trafiğe kapalı durumda. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin "Yollar bu kez araçlar için değil, sporseverler için açılacak" diyerek duyurduğu maraton koşusu için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü dahil tüm parkur güzergâhı ve bağlantılı tüm yollar, saat 15.00'e kadar trafiğe kapalı olacak. Metrobüs seferleri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından bugün “İstanbul Senin, Durma Koş” sloganıyla düzenlenen 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda yollar araçlara bir süre kapatılacak.

İLK KOŞU 08.45'TE BAŞLAYACAK

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası tarafında sabah 08.45 itibari ile başlayacak yarışta, koşular 15 dakika aralıkla 3 ana kategoride gerçekleşecek. Maraton (42,195 km) koşusu Sultanahmet’te, 15 km koşusu Yenikapı’da ve Halk Koşusu (8 km) ise Vodafone Park’ta sona erecek.

TRAFİĞE KAPANACAK YOLLAR

Parkur güzergâhları ve bu güzergâhlara çıkan tüm yollar, saat 15.00'e kadar trafiğe kapalı olacak. Trafiğe kapanacak yollar şunlar:

Kısıklı Caddesi, D-100 kuzey ve güney katılım, Kuşbakışı Caddesi Petrol-İş önü D-100 Karayolu güney katılım, Mahiriz Caddesi D-100 güney katılım, Altunizade Köprü üzeri D-100 güney-kuzey katılım, Tophanelioğlu Caddesi Gold Bilgisayar önü D-100 güney-kuzey katılım, Beylerbeyi katılım, Güney Zincirlikuyu ayrımı, Sait Çiftçi katılımı, Fenerbahçe Göztepe'den gelip TEM ayrımına katılım, Botanik Bahçesi'nden Rıdvan Dedeoğlu istikametine katılım, Kuzey Ataşehir'den Rıdvan Dedeoğlu'na katılım, FSM turnikelerinden gelip 1. Çevre Yolu ayrımı, güneyden gelip kuzeye katılım, Mustafa Kemal Köprü altından kuzeye katılım, Altunizade köprü altı halk koşusunun başladığı yer, maraton ile halk koşusu arası, park girişi, maratonun başladığı yer, park çıkışı, park çıkışı turnikeler arası ve kuzey turnike sahası, Avrupa yakasında, Merkez Komutanlığı ışıklar, Opel Gerçek önü, Sait Çiftçi köprü katılımı (E-5 Karayolu güney katılım), Sabancı Lisesi önü, Yıldız ışıklar, Akdoğan Sokak girişi, Ressam Hamdi Bey, Bostancı Veli, Abbasağa, Hasfırın, Serence Bey sokaklar, Ortaköy dönüşleri, Beşiktaş Meydan, Vestel ışıklar, Palangalar ışıklar, Ortaköy Meydanı, Muhakkik Sokak girişi, Akaretler ışıklar, VIP Otel önü, Bayıldım alt baş, Süzer Plaza önü, Kadırgalar Caddesi toprak yol dönüşleri, Mete Kavşağı, Gümüş Caddesi başı, Gümüşsuyu'ndan toprak yola iniş, Dolmabahçe ışıklar, Kahve Dünyası önü, Akyol Caddesi başı, Meclis-i Mebusan Yokuşu başı, Aydilimi Pastanesi yanı, Kabataş ışıklar, Fındıklı ışıklar, Deniz Limanı çıkışı, Salı Pazarı ışıklar, Boğazkesen Caddesi gelişi, Boğazkesen ışıklar, Tophane ışıklar, Revani Sokak gelişi, Kemeraltı ışıklar, Karaköy Meydanı, Perşembe Pazarı ışıklar, Azapkapı'dan Tarlabaşı'na mecburi istikamet, Şişhane Meydanı'ndan Bankalar Caddesi girişi, Tarlabaşı'ndan Perşembe Pazarı'na giriş, Şişhane ışıklardan Kasımpaşa'ya mecburi yön, Kasımpaşa'dan Unkapanı Köprü ayrımı, Perşembe Pazarı'ndan Unkapanı Köprü ayrımı, Sahil Kennedy Caddesi Ataköy Havuzlu Kavşak’tan Sirkeci ışıklara kadar kuzey ve güney istikameti, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Reşadiye Caddesi, Atatürk Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Sultanahmet At Meydanı, Yerebatan Caddesi, Klodfarer Caddesi, Nuruosmaniye Caddesi, Ayasofya Meydanı ile Galata ve Unkapanı köprüleri.

3 ANA KATEGORİ, 3 FARKLI GÜZERGÂH

Maraton katılımcıları, göğüs numaralarını göstererek İETT otobüsleri, raylı sistem, vapur ve deniz otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecek. Maraton (42 km) ve 15 km sporcularını köprüye taşıyacak otobüsler, Taksim ve Sultanahmet Meydanı’ndan 07.00-07.30 saatleri arasında hareket edecek. Halk koşusu sporcularını start noktasına taşıyacak otobüsler ise Mecidiyeköy’den 07.00-08.00 saatleri arasında kalkacak.

YARIŞLARIN BAŞLAMA SAATLERİ

08.45 Tekerlekli Sandalye Yarış Startı
09.00 42K Yarış Startı
09.15 15K Yarış Startı
09.45 8K Halk Koşusu

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Eminönü'de yer altı kablolarında patlama

SONRAKİ HABER

Barışma teklifini kabul etmediği bahanesiyle eşini bıçaklayan erkeğe 19 yıl ceza

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...