01 Kasım 2019 10:56

Çocuklarına cinsel istismardan yargılanan baba: Benim sevme şeklim böyle

Karşıyaka'da iki çocuğuna cinsel istismardan yargılanan K.K., 36 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Savunmasında, "Benim sevme şeklim böyle" dedi.

ARŞİV | Fotoğraf: DHA

Paylaş

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 15 yaşındaki ikiz kızları E.K. ve S.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan K.K. (46), 36 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Savunmasında, "Benim sevme şeklim böyle" diyen sanığa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen, "Bu nasıl sevmek?" diyerek tepki gösterdi.

DHA'nın haberine göre, Karşıyaka'da 2017 yılında yaşanan istismar olayında, bir belediyede memur olarak çalışan K.K. iddiaya göre, 15 yaşındaki ikiz kızları E.K. ve S.K.'ye farklı tarihlerde cinsel istismarda bulundu. Çocuklar durumu annelerine anlattı. Anne C.K. de eşinden boşanmaya karar verip şikayetçi oldu. Gözaltına alınan baba suçlamaları kabul etmeyerek, çocuklarını sevme şeklinin farklı olduğunu ileri sürdü. Tutuklanan K.K. hakkında "öz çocuklarına cinsel istismarda bulunmak" suçundan dava açıldı.

SANIK İFTİRA ATILDIĞINI İLERİ SÜRDÜ

İzmir Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamanın karar duruşmasına tutuklu sanık K.K., çocuklar, anneleri C.K. ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen katıldı.

Son savunmasında da suçlamaları kabul etmeyen K.K., "Bu suçlamaları kabul etmem mümkün değil. Benim sevme şeklim biraz farklıdır. 'Büyümüş mü bunlar' diyerek dokunmuş olabilirim. Kulağımdaki sorun nedeniyle de insanlarla dokunarak anlaşıyorum. Bu bende alışkanlık oldu. Bunu yaparken kötü niyetli değilim. Eşimle ev satışı konusunda anlaşmazlık yaşadığım için bu iftiranın atıldığını düşüyorum" dedi.

"BU NASIL SEVMEK?"

Anne C.K., kızının bir gün babasının kendisini istismar ettiğini anlatması üzerine durumu eşine sorduğunu, "O beni tahrik etti" yanıtını aldığını, bunun üzerine eşinden boşanmaya karar verdiğini söyledi. Kızlardan E.K. de olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu belirterek, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 27 gün tedavi gördüğünü dile getirdi.

Bakanlık avukatı Özen, sanığın ifadesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını vurgulayarak, "Sanığın, bunu sıradanlaştırması kabul edilemez. Sanığa indirim yapılmadan ceza verilmesini istiyoruz. Bu nasıl sevmek?" dedi.

Son sözünde K.K., eşinin iftira attığını öne sürüp, beraatini ve tahliyesini istedi. Sanık, S.K.'ye yönelik eyleminden dolayı 20 yıl, diğer kızı E.K.'ye yönelik eyleminden ötürü de 16 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, cezada, babanın duruşmalarda pişmanlık göstermemesi nedeniyle indirim uygulanmadı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Organ bağışıyla ilgili doğru sanılan 10 yanlış

SONRAKİ HABER

Kuşaktaşları anlattı | "Titizlikle koruduğu dünya görüşüyle bugünlere gelmiştir"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...