01 Kasım 2019 09:19

Bebeğin cinsiyeti kız bahanesiyle sevgilisine işkence eden erkek tutuklandı

Antalya'da "bebeğin cinsiyeti erkek değil" bahanesiyle kız arkadaşına günlerce işkence uygulayan İbrahim Em tutuklandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya'da birlikte yaşadığı sevgilisi İbrahim Em (46) tarafından kız çocuğuna hamile kaldığı bahanesiyle darbedilen ve bebeği karnında ölen Gonca Sadıklı (32), kapatıldığı evde 3 gün işkenceye maruz kaldı. Beyin kanaması geçiren ve başına 28 dikiş atılan genç kadının şikayeti üzerine önceki gün gözaltına alınan İbrahim Em, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

DHA'nın haberine göre, Antalya'da 5 yıldızlı otelde çalışan Gonca Sadıklı, 2014 yılında Belek turizm merkezinde deri mağazasında çalışan İbrahim Em ile tanıştı. Yaklaşık bir yılın sonunda ikili birlikte yaşamaya başladı. İbrahim Em, Gonca Sadıklı'ya sürekli erkek çocuk istediğini söyledi. Birlikteliklerinin ikinci ayında hamile kalan Gonca Sadıklı, heyecanla bebeğin cinsiyetinin belli olmasını bekledi. İddiaya göre, alkol ve kumar alışkanlığı bulunan İbrahim Em, bebeğin cinsiyetinin kız olduğunun ortaya çıkmasıyla genç kadına şiddet uygulamaya başladı. Genç kadın hergün şiddete maruz kaldı. Hamileliğinin 8'inci ayında gördüğü şiddet nedeniyle bebek öldü. Bir süre hastanede tedavi gören kadın, İbrahim Em ile yaşamayı sürdürdü. Geçen yıl ise ayrılmaya karar verdi. Gonca Sadıklı, ayrılacağını söylemesinin ardından gördüğü şiddet nedeniyle hastanelik oldu. Tedavisinin ardından polis merkezine giden kadın şikayetçi oldu. İbrahim Em hakkında bir ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

TEHDİTLE PARA İSTEDİ, SİLAHLA EVİNİ BASTI

Uzaklaştırma süresinin bitmesiyle eve gelen İbrahim Em, ocak ayında genç kadından para istedi. Ölümle tehdit edilen kadın, annesi Hanife Işık'tan (55) yardım istedi. Anne Hanife Işık da oğlunun düğün hazırlıkları için çektiği banka kredisi olan 20 bin lirayı kızına verdi. Gonca Sadıklı parayı geri almak koşuluyla İbrahim Em'ye verdi. Parayı ödemeyen İbrahim Em, ağustos ayında Gonca Sadıklı'ya bir kez daha şiddet uyguladı. Polis merkezine sığınan genç kadının şikayetçi olması üzerine, ikinci kez bir ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

5 Eylül'de bu süre de doldu ve İbrahim E., evi tabancayla basarak camları kırdı, eşyalara zarar verdi. Genç kadına bir kez daha saldırdı. Jandarma karakoluna sığınan kadın, tekrar şikayetçi olurken, İbrahim Em'e üçüncü kez bir ay uzaklaştırma kararı verildi.

3 GÜN BOYUNCA AĞIR İŞKENCE GÖRDÜ

Uzaklaştırma süresinin dolduğu 6 Ekim günü İbrahim E., Gonca Sadıklı ile görüşmek istediğini söyledi. Gonca Sadıklı, borç verdiği 20 bin lirayı istedi. İbrahim Em, Gonca Sadıklı'ya bu kez otomobilde şiddet uyguladı. Başına aldığı yumruk darbeleriyle bayılan kadını bir arkadaşının evine götüren İbrahim Em, 3 gün boyunca burada ağır şiddet uyguladı. Genç kadının bilincini yitirmesi üzerine İbrahim E., bir arkadaşını çağırarak hastaneye gönderdi. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Sadıklı, sevk edildiği Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyata alındı. Başına 28 dikiş atıldı. Sadıklı, beyin cerrahi servisindeki tedavisinin ardından 24 Ekim'de taburcu edildi. Kadının şikayeti üzerine, yine bir ay uzaklaştırma kararı verildi.

TUTUKLANDI

Gonca Sadıklı'nın şikayeti üzerine soruşturma başlatan polis ekipleri, İbrahim Em'in geçen 28 Ekim Pazartesi günü gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen İbrahim Em, çıkarıdığı sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ESKİ KIZ ARKADAŞINA DA ŞİDDET UYGULAMIŞ

İbrahim Em'in eski kız arkadaşına uyguladığı şiddet nedeniyle yaklaşık 4 yıl hapis yattığını ve denetimli serbestlikten yararlanarak tahliye olduğunu belirten Gonca Sadıklı, "Eksi kız arkadaşının da başına 36 dikiş atılmış. Bundan dolayı hapis yatmış. Beni tehdit ediyordu. Bugüne kadar tam dört defa uzaklaştırma kararı aldırdım. Can güvenliğim olmadığı için hastaneye gidip gelirken büyük korku yaşıyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Arnavutluk'ta 4.6 şiddetinde deprem

SONRAKİ HABER

Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir "bankamatik memuru" daha tespit edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa