29 Ekim 2019 18:44

Tartıştığı pazarcıları vuran emekli polis tahliye edildi

Bursa’da aralarında çıkan tartışma nedeniyle iki Pazar esnafını tabancayla yaralayan emekli polis memuru Gürkan Erol tahliye edildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa Yıldırım’da aralarında çıkan bir tartışma nedeniyle iki pazar esnafını tabancayla yaralayan emekli polis memuru Gürkan Erol yargılandığı davada tahliye edildi.

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde 'adam öldürmeye tam teşebbüs’ suçundan ömür boyu, ‘kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olmak’ suçundan da 3 yıl hapis cezası talebiyle yargılanan 2 çocuk babası Gürkan Erol'un yargılanmasına devam edildi. Erol duruşmada daha önceki ifadelerini tekrar etti.

Ömer Dönmez ile Nuri Mutlu ise sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek raporun beklenmesi ile sanığın yaklaşık 2 yıldır tutuklu bulunmasından dolayı tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Olay, Gökdere'deki pazar yerinde 2017 yılının Ekim ayında meydana geldi. İddiaya göre, emekli polis memuru Ömer Dönmez’e ait pazar tezgahından mandalina aldı. Bir süre mandalinaları inceledikten sonra da “Bunları beğenmedim, güzel mal sat” dedi. Dönmez ile aynı tezgahta satış yapan Nuri Mutlu, “Beğenmediysen pazarda mandalina satan çok arkadaş var onlardan al” şeklinde karşılık verdi. Bunun üzerine tartışma çıktı. Tartışma sırasında Gürkan Erol, ruhsatlı tabancasını çekip, Ömer Dönmez‘i karnı ve ayağından, Nuri Mutlu’yu da ayaklarından vurdu. Pazarda devriye gezen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Timleri, elindeki silahla, “Yanıma yaklaşmayın, panik atak hastasıyım, hepinizi vururum” diyen Erol'u sakinleştirip, gözaltına aldı. Bursa Adliyesi’ne sevk edilen emekli polis, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Erol ise daha önce verdiği savunmada pazarcıların kendisine saldırdığını ve tabancanın bu sırada ateş aldığını iddia etmişti. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Hatay Belediyesi eski otogarı satışa çıkardı, esnaf tepkili

SONRAKİ HABER

Gazeteci Hüseyin Aykol: Biz Avrupa’ya jest olarak çıkarıldık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...