29 Ekim 2019 13:26

David Benioff ve Daniel Brett Weiss, Star Wars üçlemesinden çekildi

Game of Thrones'un final sezonu nedeniyle eleştirilerin hedefi olan David Benioff ve Daniel Brett Weiss, Netflix'teki projelerine odaklanmak için Star Wars üçlemesinden çekildi.

Game of Thrones dizisinin senaristleri David Benioff ve D.B. Weiss | Fotoğraf: Gage Skidmore/Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

Paylaş

İzlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinin sezon finali nedeniyle sert eleştirilerin hedefi olan dizinin yaratıcıları David Benioff ve Daniel Brett Weiss, Disney'in Lucasfilm şirketiyle yaptıkları Star Wars anlaşmasından çekildi.

Yeni Star Wars üçlemesinin yazarlığı için yapılan anlaşmadan çekilme kararı, ikilinin Netflix'teki projelerine odaklanmaları için alındı. Deadline'a açıklama yapan ikili, “Günde sadece birkaç saat var. Hem Star Wars hem de Netflix projelerimizde adaletli bir şekilde çalışmayacağımızı hissettik” dedi.

Benioff ve Weiss'ın senaryosunu yazdığı yeni Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesinin ilk filminin 16 Aralık 2022'de vizyona girmesi bekleniyordu.

Game of Thrones'un yayımlandığı HBO'dan ayrılan ikili, Netflix’e özel içerik üretmek için 200 milyon dolarlık anlaşma imzalamıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sarı, yeşil ve kızılın harmanlandığı yer: ‘Salördek’

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa