29 Ekim 2019 09:31

Pentagon: Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonda 2 kişi canlı yakalandı

ABD Savunma Bakanlığı, Bağdadi operasyonunda canlı yakalanan iki kişinin ABD'nin gözetiminde tutulduğunu açıkladı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldüğü operasyonda 2 kişinin canlı yakalandığını açıkladı.

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, 28 Ekim'de Pentagon'da gazetecilere yaptığı açıklamada, IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği operasyonda 2 kişinin canlı yakalandığını ve bu kişilerin ABD'nin gözetiminde tutulduğunu açıkladı. Genelkurmay Başkanı Milley, söz konusu kişilerin yetişkin ve erkek olduklarını belirtti ve "güvenli bir tesiste" tutulduklarını duyurdu.

Milley, basın toplantısında Bağdadi'nin cesedinden geriye kalanların da ortadan kaldırıldığını ve cesedin fotoğrafını paylaşmayı şimdilik düşünmediklerini açıkladı. Milley "Bağdadi'nin kalıntıları DNA testiyle kimliğinin teyit edilebilmesi için güvenli bir tesise götürüldü. Kalıntıları ortadan kaldırıldı, süreç tamamlandı ve gereğine uygun bir şekilde yerine getirildi" dedi.

Trump ise dün yaptığı açıklamada, Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği operasyonun görüntülerini yayımlayabileceklerini açıklamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, 27 Ekim'de düzenlediği basın toplantısında ABD özel kuvvetlerinin Suriye'de 26 Ekim'de düzenlediği bir operasyon sırasında Bağdadi'nin kendisini öldürdüğünü duyurmuştu. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çanakkale Boğazı'nda transit gemi geçişlerine sis engeli

SONRAKİ HABER

Sivas'ta iş cinayeti: Devrilen vincin altında kalan işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa