28 Ekim 2019 21:46

İstismarla suçlanan 5 kişi gözaltına alındı, 1'i operasyonda olduğundan alınamadı

Beytüşşebap'ta bir çocuğa sistematik olarak cinsel istismarda bulunan 6 kişiden 5’i tutuklandı. Bir korucunun operasyonda olmasından kaynaklı gözaltına alınamadı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Şırnak Beytüşşebap'ta bir çocuğa sistematik olarak cinsel istismarda bulunan 6 kişiden 5’i tutuklanırken hakkında gözaltı kararı bulunan bir korucunun Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Bölgesindeki askeri operasyonda olmasından kaynaklı gözaltına alınmadığı öğrenildi. 

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bir çocuğa yönelik sistematik cinsel istismarda bulunan Cafer A., Halis A., Erkan A., Cihan K., Ferdi T. ve Mehmet K. hakkında Beytüşşebap Cumhuriyet Savcılığı tarafından dün gözaltı kararı çıkarılmıştı. Dün (27 Ekim) akşam saatlerinde yapılan ev baskınlarında 5 kişi gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan Mehmet K. ise evinde bulunamadı. 

Emniyet işlemlerinin ardından gözaltına alınan 5 kişi Beytüşşebap Adliyesi’ne getirildi. Savcılığa sevk edilen 5 kişi sorgunun ardından "Çocuğun cinsel istismarı" suçlaması ile tutuklanmaları istenerek, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hakimlik 5 kişinin tutuklanmasına karar verdi. 

İSTİSMARCI OPERASYONA GÖNDERİLMİŞ 

Öte yandan hakkında gözaltı kararı bulunan ancak evinde bulunamayan korucu Mehmet K.’nin Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Bölgesinde başlatılan operasyonda olmasından kaynaklı evinde bulunamadığı öğrenildi.  

Soruşturma kapsamında hakkında işlem başlatılan onlarca kişinin olduğu bilgisine ulaşılırken, bu kişiler arasında kimi korucuların bulunduğu da belirtildi. (Şırnak/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Iğdır'da eylem ve etkinlik yasağı uzatıldı

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...