28 Ekim 2019 16:06

Tazminatlarını alamayan maden işçilerini duyan yok

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Akdağmadeni ilçesinde Yıldızlar SSS Holding’in tazminatlarını ödemeden işten attığı 130 maden işçisine iktidarın kayıtsız kalmasına tepki gösterdi.

ARŞİV | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ali Keven, “AKP’nin yaptığı özelleştirmelerden tanınan Yıldızlar SSS Holding 8 Ekim tarihinde 130 maden işçisini işten çıkardı. Maden işletmesinde çalışan işçilerin 3 aylık maaş alacaklarıyla birlikte tazminatları ve fazla mesaileri hala ödenmedi. Defalarca basına da yansıyan bu mağduriyete yönelik ne siyasi iktidar ve sözcüleri ne de şirket bir açıklama dahi yapmadı. Bu insanlar evini nasıl geçindirecek, kış geliyor evini nasıl ısıtacak? İşçileri duyan yok” dedi.

Keven, işçilerin taleplerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soru önergesi vererek gündeme getirdi. Keven önergede, “Bu şirketin ocak ruhsatı iptal edilecek midir, ocak faaliyetini sonlandırma işlemi mevzuata uygun mudur, şirketin işten çıkardığı işçilerin yasal haklarının ödenmemesi ile ilgili bir cezai yaptırımda bulunacak mısınız” sorularını yöneltti. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Şair Zuhal Tekkanat hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Bizim evin halleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...