28 Ekim 2019 11:33
Son Güncellenme Tarihi: 28 Ekim 2019 12:09

Urfa, Mardin ve Şırnak'ta eğitim yeniden başladı

Urfa'nın Akçakale, Ceylanpınar, Suruç ve Birecik ilçeleri ile Mardin ve Şırnak'ta güvenlik gerekçesiyle ara verilen eğitim öğretim tekrar başladı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Urfa'nın Suriye sınırındaki Akçakale, Ceylanpınar, Suruç ve Birecik ilçeleri ile Mardin ve Şırnak'taki okullarda Suriye operasyonun başlaması ile birlikte güvenlik gerekçesiyle ara verilen eğitim öğretim yeniden başladı.

Fırat'ın doğusuna yönelik askeri operasyonun başlatılmasının ardından Urfa'nın Suriye sınırında bulunan Ceylanpınar, Akçakale, Suruç ilçelerinin tamamında, Birecik ilçesinin sınır bölgelerinde ve Mardin'in merkez Artuklu ile Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerindeki 156, Şırnak'ın Cizre, Silopi ve İdil ilçelerindeki 55 okulda eğitime verilen ara sona erdi. 10 Ekim'den bu yana tatil olan okullarda bu sabah itibarıyla yeniden ders zili çaldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren öğrenciler okullarına gitti.

Öte yandan Mardin ve Şırnak milli eğitim müdürlüklerince 12 gün boyunca eğitim alamayan öğrencilere telafi eğitimi verilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye'ye düzenlenen askeri operasyonda yaralanan uzman onbaşı hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Talat Atilla: Kaynağım, 'O bilgi Kılıçdaroğlu'na da gitti' dedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa