28 Ekim 2019 09:07
Son Güncellenme Tarihi: 28 Ekim 2019 19:46

Hakkari'de yaralanan asker hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de bir askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Öte yandan Hakkari Valiliği, 5 bölgenin 12 Kasım'a kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini açıkladı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Hakkari'de çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Hakkâri Yüksekova bölgesinde 23 Ekim 2019 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 27 Ekim 2019 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi. 

5 BÖLGE "ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ" İLAN EDİLDİ

Öte yandan Hakkari Valiliği, 5 bölgenin 12 Kasım'a kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini açıkladı.

Valilik'ten yapılan açıklamada, "2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçeleri sınırlarında bulunan 5 bölge, 29 Ekim 2019 günü saat 00.00.01’den 12 Kasım 2019 günü saat 23.59.59’a kadar, ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." denildi.

Açıklamada ayrıca “özel güvenlik bölgesi” ilan edilen alanlarla ilgili detaylı bilgilerin valilik internet sitesinde yer aldığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meksika'da "Ölüler Günü" Festivali

SONRAKİ HABER

12. Enerji Sempozyumu: Santraller patronların istekleriyle projelendiriliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa