25 Ekim 2019 15:50
Son Güncellenme Tarihi: 25 Ekim 2019 18:15

Konya'da lisede taciz şüphelisi hizmetli serbest bırakıldı

Konya'da 3 öğrenciye tacizde bulunduğu ileri sürülen ve gözaltına alınan hizmetli Mehmet E, serbest bırakıldı. Öğrenci ve veliler, okul bahçesinde yaptıkları eylemle tacize tepki gösterdi.

Fotoğraf: Tolga Yanık/DHA

Paylaş

Konya'da lisede 3 kız öğrenciye tacizde bulunduğu ileri sürülen hizmetli Mehmet E, gözaltına alındı. Mehmet E. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Öğrenci ve veliler, okul bahçesinde yaptıkları eylemle tacize tepki gösterdi.

Meram ilçesi Haciye Mahmutoğlu Anadolu Lisesinde hademe olarak görev yapan Mehmet E, tarafından fiziki ve sözlü tacize uğradıklarını söyleyen 3 kız öğrenci, durumu önce okul yönetimine, ardından da ailelerine anlattı.

DHA'nın aktardığına göre ailelerin şikayeti üzerine polis, Mehmet E’yi gözaltına aldı. Şüphelinin sorgusu sürdüğü sıralarda, okul bahçesinde toplanan veli ve öğrenciler, tacize tepki gösterdi. Öğrenciler başka öğrencilerin de tacize uğradığını ancak korktukları için bir şey söyleyemediklerini belirtti. Bir veli ise Mehmet E’nin öğrencilere cinsel istismarda bulunduğunu ve cep telefonundan uygunsuz videolar izlettirdiğini dile getirdi.

İşitme ve konuşma engelli olan 26 yaşındaki hizmetli Mehmet E, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mardin'de "operasyon hutbesi"ni protesto eden cemaat camiyi terk etti

SONRAKİ HABER

Azeri öğrenci Safar Ismayilov'a Türkiye'ye giriş yasağı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa