23 Ekim 2019 15:01
Son Güncellenme Tarihi: 24 Ekim 2019 13:11

İngiltere'de bir tırda 39 kişinin cesedi bulundu, kurbanlar Çin vatandaşı olabilir

İngiltere'nin Essex bölgesinde park edilmiş haldeki bir tırda aralarında 10 yaşlarında bir çocuğun da olduğu 39 kişinin cansız bedeni bulundu.

Fotoğraf: Tayfun Salcı/AA

Paylaş

İngiltere'nin Essex bölgesinde Grays kasabasındaki bir sanayi sitesinde park edilmiş haldeki tırın içinde 39 kişinin cansız bedeni bulundu. (23 Ekim) Tır sürücüsü cinayet şüphesiyle gözaltına alınırken, aralarında 10 yaşlarında bir çocuğun da bulunduğu kurbanların Çin vatandaşı olabileceğine dair ibareler görüldü.

Essex polisince yapılan açıklamada, ihbar üzerine Waterglade Sanayi Sitesi'ndeki bir tırın taşıdığı konteynerde yapılan incelemede 39 ceset bulunduğu bildirildi. Belçika'nın Zeebrugge Limanı'ndan dün (23 Ekim)  yola çıkarılan konteynerin gece yarısından sonra Essex'in Purfleet Limanı'na ulaştığı ifade edilen açıklamada, tır ile limandan alınan konteynerin Waterglade Sanayi Sitesi'ne getirildiği, aracın burada durakladığı sırada cesetlerin varlığının anlaşıldığı belirtildi.

SÜRÜCÜ GÖZALTINDA

Açıklamada, tırın sürücüsü 25 yaşındaki Kuzey İrlandalı Mo Robinson'ın gözaltına alındığı kaydedildi.

Aralarında 10 yaşlarında bir çocuğun da bulunduğu kurbanların kimliklerinin tespitine yönelik çalışma başlatıldI. 

BBC'nin aktardığına göre,cesetler Çin vatandaşı olabilir. Ulusal Suç Ajansı olayda organize suçlar şüphesi üzerinde duruyor. 

Polis, ilk açıklamasında kamyonun Bulgaristan'dan geldiğini ve Britanya Adası'na Galler'deki Holyhead Limanı'ndan cumartesi günü giriş yaptığını bildirmişti.

BBC'nin aktardığına göre Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'ndan bir sözcü, tırın Varna kentine kayıtlı olduğu ve bir İrlanda vatandaşına ait bir şirkete ait olduğu bilgisini paylaştı. Sözcü, "Polis, cesetlerin Bulgar olma ihtimalinin pek olmadığını söyledi" diye konuştu.

Bulgaristan televizyonu BNR, ismini açıklamadığı kaynaklara dayanarak Haziran 2017'de Bulgaristan'da kayıtlara geçen tırın ertesi gün ülkeden ayrıldığını ve tekrar dönmediğini bildirdi.

Karayolu Taşımacılığı Birliği Genel Başkanı Richard Burnett de tırın konteynerinde soğutma sistemi bulunduğuna ve sıcaklığın -25 dereceye kadar düşebileceğine dikkat çekti.

2000 yılında İngiltere'nin Dover kentinde 58 Çinli göçmenin cesedi bir kamyonda bulunmuş, kamyonun Hollandalı sürücüsü cinayetten hüküm giyerek hapis cezasına çarptırılmıştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çiğli Belediyesi işçileri ücretlerini aldı

SONRAKİ HABER

Urfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında kayyum tepkisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa