22 Ekim 2019 17:42

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Bakan şirketin avukatı gibi konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın açıklamalarına yanıt verdi: "Bakan, ihalenin hediye edildiği şirketi ancak bu kadar savunabilirdi."

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Haydarpaşa ile Sirkeci Garlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) verilmemesi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın açıklamalarına verdiği yanıtta “Açıklamayı sayın Bakan mı yoksa malum şirketin avukatı mı yaptı, ben bir fark göremedim. Bu ihalenin hediye edildiği şirketi ancak bu kadar savunabilirdi” diyen İmamoğlu “Bu tarihi binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız, bu yaptıklarınız yüzünden çok utanacaksınız” dedi.

"İTİBARI SİZ ZEDELEDİNİZ ZATEN"

İmamoğlu şöyle devam etti: “Bu ülkenin atanmış bakanı olan kişi bunları söyleyemez. Sayın Bakan, bu ihaleyi alan firma size projeyi mi gösterdi? Bakan ‘modern bir kültür sanat alanı’ yapılacağını söylüyor, nereden biliyorsunuz? Nasıl bu kadar emin olabilirsiniz? Bakan ‘İBB’nin bu alandan katbekat büyük alanları var’ dedi. Sayın Bakan siz İstanbul’u hissedememişsiniz. Türkiye’nin ve İstanbul’un tarihine damga vurmuş iki yerden bahsediyoruz. Siz makamınızda çektiğiniz o fotoğrafla şaibeyi çok daha büyütmüş durumdasınız. Siz İstanbul’a odaklanacağınıza kim olduğu belli olmayan insanlara motive olmanız tarihe çok acı bir damga vuran bir nottur. TCDD’nin itibarını zedelemekmiş, itibarı siz zedelediniz zaten. TCDD’nin en tarihi iki simgesini herhangi birine vermeyi tercih etmeye çalışarak büyük bir zedelemeyi siz yapıyorsunuz. Bizim de vazifemiz büyük bir sorumlulukla size engel olacak. Bu tarihi binalarımızı aslanlar gibi sahip çıkacağız, bu yaptıklarınız yüzünden çok utanacaksınız.” (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

2020 bütçesi çiftçiden uzak: Hükümet kanuni desteğin yarısını bile vermeyecek

SONRAKİ HABER

Kanada'da Başbakan Trudeau tek başına hükümet kuracak çoğunluğa erişemedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...