22 Ekim 2019 17:06

Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü, Suriyeli çocuklarla ilgili teze verilecek

Ar. Gör. Dr. Tahir Emre Gencer’in Suriyeli çocukları konu alan tezi, doktora kategorisinde Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü'ne layık görüldü.

Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü afişi

Paylaş

Eski SBF-Mülkiye Dekanı ve Çalışma Bakanı Prof. Dr. Cahit Talas anısına 2012'den beri sosyal politika alanında yazılan doktora ve yüksek lisans tezlerine verilen "Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü" 2019 değerlendirme sonuçları belli oldu.

Üç yıldır Mülkiyeliler Birliği'nin çatısı altında düzenlenen Ödül'e bu yıl 29 genç araştırmacı tezleriyle başvurdu.

Doktora kategorisinde, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Ar. Gör. Dr. Tahir Emre Gencer’in “Göç Süreçlerindeki Çocukların Karşılanamayan Gereksinimleri, Haklara Erişimleri ve Beklentileri: Ankara ve Hatay’da Yaşayan Suriyeli Çocuklar Örneği” başlıklı tezi, jüri tarafından “Ödüle Değer” bulundu.

Doktora kategorisinde Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Ar. Gör. Dr. Zeynep Serap Tekten Aksürmeli’nin “Suriye’den Gerçekleşen Göç Sonrası Gaziantep’te Yerli ve Göçmen Yoksulluğu”, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Ar. Gör. Dr. Hilmi Etçi’nin “Sendikal Kriz Çıkmazında Sendikalara Yönelik Algı ve Y Kuşağı: Eskişehir Örneği” ve Süleyman Demirel Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Ar. Gör. Dr. Özal Çiçek’in “Türkiye’de Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesinin Üretici Sınıflar Üzerindeki Etkileri ve Alternatif Model Arayışları” başlıklı tezleri de jüri tarafından “Övgüye Değer” bulundu.

Yüksek Lisans kategorisinde ise Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Ar. Gör. Erkan Kıdak’ın “Uluslararası Sendikal Örgütlerin Ulusal Sendikalara Etkisi: Türkiye’de Taşımacılık İşkolu Örneği”, Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Aslan’ın “Uluslararası Mevsimlik Tarım Göçü: Artvin Örneği” ve Müjge Uçungan’ın “Hapishanelerde Annelerinin Yanında Kalan Çocuklar: Türkiye Örneği” başlıklı tezleri jüri tarafından “Övgüye Değer” bulundu.

“Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü" Töreni, 8 Kasım 2019, Cuma günü saat 18.00'de Ankara'da Mülkiye Kültür Merkezi'nde yapılacak. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kayseri'de işçileri taşıyan midibüs devrildi: 20 yaralı

SONRAKİ HABER

TMMOB İzmir İKK ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği protokolü imzaladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...