22 Ekim 2019 15:34

Soçi'de toplantı sürerken, Esad İdlib'te askerleri ziyaret etti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, gözlerin ülkesinin kuzeydoğusuna çevrildiği bir dönemde İdlib’i ziyaret etti. Esad’ın askerlerle selamlaştığı fotoğraflar yayımlandı.

Fotoğraf: SANA, Suriye devlet haber ajansı

Paylaş

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, 2011'de bölgedeki çatışmanın başlamasından bu yana ilk kez İdlib vilayetine gitti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi'de Suriye gündemiyle bir araya geleceği gün böylesi bir ziyaretin düzenlenmesi dikkat çekti. 

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İdlib vilayetindeki askerleri ziyaret etti. Esad’ın, İdlib’in güney kırsalındaki al Habit kasabasında askerlerle selamlaştığı görüntüler devlet televizyonundan yayımlandı. Devlet televizyonu, Esad'ın ‘Cephe hattında askerlerle bir araya geldiğini’ duyurdu.

Suriye Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Esad, İdlib’in kırsalında bulunan Hubeyt kasabası cephesindeki Suriye Arap Ordusu mensuplarıyla görüştü” ifadelerine yer verildi.

Esad, iç savaşın patlak verdiği 2011’den bu yana İdlib bölgesini ilk kez ziyaret ediyor.

Esad’ın ziyaretinin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye’nin kuzeydoğusu hakkında yapacağı kritik görüşmeden önce gelmesi dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sudan’da halk ‘devrimin gidişatını düzeltelim’ diyerek sokağa çıktı

SONRAKİ HABER

Success and failure in Syria

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...