22 Ekim 2019 15:14

Rehabilitasyon için gittiği kursta istismara maruz bırakıldı

İki yıl önce cinsel istismara maruz bırakılan çocuk, rehabilitasyon için gittiği saz kursunda öğretmen tarafından istismara uğradı. Çocuğun annesi "Adalet yerini bulana kadar takipçisiyim" dedi.

ARŞİV | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara’da cinsel istismara maruz bırakılan M.Ş., yaşadığı travmadan kurtulabilmesi için annesi tarafından gönderildiği kursta, Saz Öğretmeni E. M.’nin de istismarına maruz kaldı. Öğretmen hakkında "çocuğun cinsel istismarı" suçundan dava açılırken, anne N.D. "Adalet yerini bulana kadar bunun peşindeyim, mücadelemi vereceğim" dedi. Tutuksuz yargılanan öğretmen E.M. ise yazılı açıklama yaparak suçlamaları reddetti.

M.Ş.’nin yaşadığı cinsel istismar olayının ilki 2 yıl önce meydana geldi. Olayın ardından gözaltına alınan 3 şüpheliden İ. D. tutuklanırken, B. Y. ve S. A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 3 şüpheli hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı. Yargılama sürerken, tutuklu sanık İ. D. de tahliye edildi.

İKİNCİ KEZ CİNSEL İSTİSMARA UĞRADI

Anne N. D, kızını, sosyal hayata dönmesi için saz kursuna yazdırdığını anlatarak, “Ancak orada da benzer bir olayla karşılaştık. Ben kızımı oraya rehabilite olsun, ilk olayın etkisini üzerinden daha çabuk atsın, kafasını dağıtsın diye gönderdim” diye konuştu. Şikayet üzerine gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan E. M. hakkında da ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından Ankara 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

"UTANMASI GEREKEN MAĞDUR EDENLER"

Anne N.D., kızının 2 yıl önce yaşadığı olayın mahkeme sürecinin devam ettiğini, 3 şüphelinin tutuksuz yargılandığını hatırlatarak “Bu dava neden bu kadar uzadı? Şüpheliler sosyal medyada, kızımın adına sahte hesaplar açıyorlar. ‘Davamızdan vazgeçelim’ diye okulunun önüne geliyorlar, bıçakla tehdit ediyorlar. Savcılığa gidiyorum, karakola gidiyorum ama her defasında bunlar hakkında takipsizlik kararı veriliyor. Ben bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağım. Adalet yerini bulana kadar peşindeyim, mücadelemi vereceğim. Bu sadece kızım için değil bütün kadınlar için bütün çocuklar için. Utanması gereken mağdurlar değil mağdur edenler utanacak” dedi.

ÖĞRETMEN'DEN "BANA İFTİRA ATTILAR" İDDİASI

M.Ş. adlı çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan öğretmen E.M., yazılı açıklama yaptı. M.Ş. ve annesinin kendisine iftira attığını ileri süren E.M., söz konusu iddiaya ilişkin belgeleri, kamera görüntüleri ve tanık ifadelerinin mahkemeye sunulduğunu belirterek, "Bu kişi kapalı duruşma olmasına rağmen sorulacak olan sorulara yanıt vermekten korktuğu için mahkemeye bile gelmemiştir. Sadece ben ve tanık olan kişiler duruşmada hazır bulunmuşlardır. Olayla adlandırılan kişinin daha önce buna benzer 3 davası daha vardır. Kişi benim öğrencim değil ve art niyetli kişilerin yönlendirmesiyle gelmiş ve sadece 20 dakika kursumuzun içerisinde bulunmuştur. Ardından böyle çirkin söylemlerde bulunmuştur" dedi.

"BANA ZARAR VERMEK İSTİYORLAR"

Husumetli olduğu birkaç kişinin ısrarıyla, çocuğun annesinin olaydan 4 ay sonra şikayetçi olduğunu iddia ederek, "Bir anne böyle bir şey yaşanmış olsa bir saniye bile bekler mi? Kişinin annesi, iftira attıkları dönemde M.Ş.'nin depresyon, halüsinasyon görme, sosyal ilişki kuramama gibi yan etkileri bulunan ilaçları kullandığını, kendisi mahkeme başkanına söylemiştir. Ben yüzlerce öğrencisi bulunan bir kurum sahibiyim ve 10 yıldır eğitim veriyorum. Bu kişilerin amacı bulunduğumuz bölgede bana zarar vererek açtıkları müzik kurslarına insanları yönlendirmeye çalışmaktır. Bu sürecin sonunda bu iftiralara karşı gereken her şey yapılacak ve bu insanların ceza almaları sağlanacaktır. Toplumda bulundukları sürece benim ve benim gibi pek çok insana zarar verme potansiyeli bulunan bu insanların ıslah edilmesi şarttır" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Güldane Yırtıcı davası görüldü: Mahkeme görevsizlik kararı verdi

SONRAKİ HABER

Sayik Erol Tangut'a cinsel istismardan 33 yıl 9 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa