22 Ekim 2019 16:44

Meral Akşener el artırdı: Güvenli bölge esasen Suriye’nin tamamıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Suriye operasyonuna ilişkin konuştu.

Fotoğraf: AA

Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. ABD Başkanı Donald Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği mektubu hatırlatan Akşener, Erdoğan’ın “Yeri ve zamanı geldiğinde cevabı verilecektir” açıklamasına tepki gösterdi:

“Yeri ve zamanı geldiğinde cevabı verilecektir diyerek milletimizi oyalayamazsın. Teröristin üzerine yürürken yürüdüğün yola kilit vuruyorlarsa sen de İncirlik'in kapısına kilit vur. İstiklal Marşımız tam da bu yüzde ‘Korkma’ diyerek başlıyor. Diplomasiden kop demiyorum. Diplomasiyi bu cesaret üzerine kur diyorum.”

“Bu harekât sayesinde millî birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu, dostu, düşmanı gördük” diyen Akşener, “Filistin ve İsrail'in bize karşı saf tutmasını içimiz yana yana izledik. Amerikan senatosunda Türk dostu sandığımız bazı grupların bir anda nasıl kendilerini Türkiye düşmanı olduğunu gördük. Yere göğe sığdıramadığın Arap ülkeleri birinci dünya savaşına dönüş yaptılar. Bizi arkamızdan bıçaklayan hançerin ellerinde hâlâ durduğunu hatırladık” dedi.

“BAZI SORULAR HAVADA”

Mutabakat metnindeki belirsizliklere dikkat çeken Akşener, “Bazı sorular havada duruyor. Güvenli bölgeyi kim nasıl yönetecek? Şam yönetimi ile nasıl bir temas yapılacak? Teröristlerin silahlarını kim toplayacak? Güvenli bölge esasen Suriye'nin tamamıdır. Gerekeni yapmak durumundayız” dedi.

“İŞSİZLİKTEKİ ARTIŞ ORTADA”

Konuşmasında ekonomideki gidişata da değinen Akşener, “Son iki ayda 2 milyon vatandaşımız daha işsiz kaldı. Adana'nın nüfusu 2 milyon 200 bin. Son iki ayda Adana'nın nüfusuna yakın işsizimiz var demek. Sayın Erdoğan ve damadı için bunlar birer rakamdan ibaret” dedi.

HAYDARPAŞA İHALESİ

Konuşmasında İBB’nin Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesine alınmamasına da tepki gösteren Akşener, “İhaleyi İBB değil onun 3 bin maaşlı çalışanı kazandı. Şaşırtıcı ama gerçek. İhaleyi kazanan kişi iki yıl öncesine kadar İBB'nin maaşlı çalışanı. Bu arkadaş aynı zamanda Okçuluk Vakfı yöneticisi. Hani şu İBB'den yıllık 17 milyon lira destek alan vakıf, hani şu Malazgirt Savaşı'nda atılandan fazla ok atılan vakıf. Birilerinin gözü yine rantta, fakirin, fukaranın ekmeğinde. Haram olsun, zıkkım olsun!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Artvin’in yaylasında bırakılan köpekler, belediyeler tarafından şehre alınmadı

SONRAKİ HABER

AYM, polis müdahalesinde yaralanan iki öğretmen için hak ihlali kararı verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...