20 Ekim 2019 21:22

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Esnaf banka ve tefeci arasında

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kara liste nedeniyle kredi alamayan esnafın tefecilerin eline düştüğünü söyledi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken (Fotoğraf: TESK)

Paylaş

Esnafın kara liste nedeniyle krediye ulaşamayınca tefecilerin eline düştüğünü vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Nakit paraya ihtiyacı olan esnafımızın kara liste sorunu yüzünden kredi alamaması, tefecilerin ekmeğine yağ sürüyor. Bu adaletsiz durumun çözülmesi için sicil affı getirilerek esnafımızın krediye ulaşması sağlanmalı ve tefecilere prim verilmemeli” dedi.

Tefecilerin para ihtiyacı olan esnafı adeta av gibi gördüklerini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Zamanında borcunu ödeyememiş, birçok sıkıntı çekmiş esnafımız kara liste sorunu yüzünden krediye ulaşamıyor. Bu da tefecilerin yüzünü güldürüyor. Maalesef batmaktansa nakit ihtiyacını karşılamak için esnafımız tefecilerin eline düşüyor” diye konuştu.

Bunun sicil affı ile çözüleceğini hatırlatan Palandöken, “Bugüne kadar çıkarılan 3 sicil affı bankaların inisiyatifine kaldı. Ağustos sonu itibariyle bankaların kârı 32 milyar 838 milyon liraya ulaştı. Bankalar kârda fakat esnaf darda. Bankaların yüksek, tefecilerin uçuk ve dengesiz faizlerinin altında ezilen esnafımızın sesi duyulmalı” şeklinde konuştu. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kamu emekçilerine 13 kuruşluk fazla mesai zammı

SONRAKİ HABER

Lübnan'da protestoların 4. günü: Yaklaşık 1 milyon Lübnanlı sokakta

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...