20 Ekim 2019 11:21

Kocaeli'de bir kadın, eşinin babası tarafından darbedildi

Gebze'de Fatma Selen Ö., eşinin babası M.Ö. tarafından çocuğunun gözü önünde saldırıya maruz kaldı.

Kayınpederi tarafından darbedilen Fatma Selen Ö. | Fotoğraflar: DHA | Kolaj: Evrensel

Paylaş

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, 26 yaşındaki Fatma Selen Ö., giyim kuşamına karıştığı ve kendisine psikolojik baskı uyguladığı için sık sık tartıştığını söylediği eşinin babası M.Ö. tarafından çocuğunun gözü önünde şiddete maruz kaldı.

DHA'nın haberine göre kadına yönelik şiddet, Gebze Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde meydana geldi. 5 yıllık evli olan 1 çocuk annesi Fatma Selen Ö., eşinin babası M.Ö. (60) tarafından önceki gün 4 yaşındaki çocuğunun gözü önünde darbedildi. Özel bir bankada çalışan Fatma Selen Ö., çağırılan 112 Acil ekibi tarafından Gebze Fatih Devlet Hastanesine kaldırıldı. Fatma Selen Ö.’nün şikayeti üzerine M.Ö. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen M.Ö.'ye uzaklaştırma cezası verildi.

EVLİLİĞİ BOYUNCA BASKIYA MARUZ KALMIŞ

Fatma Selen Ö., poliste verdiği ifadesinde, evliliği boyunca M.Ö.'nün sürekli olarak giyimine, kuşamına ve makyajına karıştığını, çalışmasına ve sokağa çıkmasına karşı geldiğini, ailesine gidip gelmesini istemediğini ve bu nedenle de üzerinde psikolojik baskı uyguladığını söyledi. Yaşadığı sıkıntıları defalarca anlatmasına rağmen eşinin kendisine destek olmadığını belirten Fatma Selen Ö., baskılara daha fazla dayanamadığı için 3 gün önce kızıyla birlikte annesinin evine yerleştiğini, olay günü ise eşyalarını almak için kızıyla birlikte kendi evine gittiğini, bu sırada da evinin kapısında M.Ö. ile karşılaştığını söyleyerek yaşadığı şiddeti anlattı:

"Bu şahısla konuşmadığım için, aramız kötü olduğu için hemen ikametime girip kızımın elbiselerini alıp çıkacaktım. Ben içeri girince kayınpederim ve kızım kapıda kaldı. Daha sonra kızım da içeriye girdi. Kayınpederim açık olan kapıdan girdi. Ben panik olduğum için bana saldıracağı korkusuyla kızımla kendimi dışarı attım. Kayınpederim beni içeriye sokmak için zorladı. Ben bağırıp yardım isteyince eliyle ağzımı kapatarak saldırmaya başladı. Bahçede bulduğu sopayla vücuduma defalarca vurdu, eline ne geçtiyse üzerime attı. 4 yaşındaki kızımın gözü önünde defalarca dövdü ve kızımın psikolojisini bozdu. Benim bağırışlarıma yetişen komşuları gören kayınpederim daha sonra küfür ederek kaçtı."

KARDEŞİ CİNSEL SALDIRI OLDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ

Fatma Selen Ö.'nün kardeşi olduğunu söyleyen @LinosunNunisi adlı Twitter kullanıcısı Sena Nur 19 Ekim tarihinde şunları yazdı: "Bu resimde gördüğünüz kişi benim öz ve öz ablam ve onu bu hale getiren eşinin babası, kadına şiddetin bu denli çoğaldığı ülkede ne cesaretle böyle birşey yapabiliyor anlamamız mümkün değil, biz suç duyurusunda bulunduk ama biliyorum ki bir şey olmıcak. #KadinaSiddeteHayir"

Ayrıca, Ö.'nün cinsel saldırıya da maruz kaldığını ifade ederek şunları yazdı:

"Lütfen sesimizi duyun ve bize yardımcı olun atılan her twit sesimizin çıkmasını sağlıcak bu resimleri yapabildiğimiz kadar yayalım ki birilerinin dikkatini çekebilelim. İçerisinde cinsel saldırı da mevcut kayınpeder nasıl böyle birşey yapabilir çıldırmamak elde değil"

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Beşiktaş kulübünün olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı başladı

SONRAKİ HABER

Sayik Erol Tangut'a cinsel istismardan 33 yıl 9 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...