Maaşları aylardır ödenmeyen Veracruzlu futbolcular maçta 5 dakika hareketsiz durdu

Meksika Birinci Futbol Ligi takımı Veracruz'un oyuncuları, maaşlarının aylardır ödenmemesi üzerine Tigres maçının ilk 5 dakikasında hareketsiz durdu, bu durumdan faydalanan Tigres ise 2 gol attı.

20 Ekim 2019 09:20
Paylaş

Meksika Birinci Futbol Ligi (Liga MX) ekibi Veracruz'un oyuncuları, maaşları ödenmediği için Tigres ile karşılaştıkları mücadelenin başında 5 dakika hareketsiz durarak yönetimi protesto etti. Tigres'in oyuncuları ise bu durumu fırsat bilerek 2 gol kaydetti.

Yaklaşık 6 aydır maaşlarının ödenmediği belirtilen Veracruzlu oyuncular, Tigres ile karşılaşacakları maçta yönetimi protesto etme kararı aldı. Hakemin başlama düdüğünü çalmasıyla birlikte Veracruzlu oyuncular topu kaleciye gönderdikten sonra protesto amaçlı 5 dakika boyunca yerlerinde durdu. Tigresli futbolcular ise rakiplerinin protestosu devam ederken Eduardo Vargas ve Andre-Pierre Gignac ile 2 gol attı.

Veracruzlu futbolcuların eyleminin 5. dakika itibariyle sona ernesinin ardıdan 8. dakikada Eduardo Vargas'ın attığı 3. golle Tigres farkı 3'e çıkardı.

Türkiye'de de top koşturan ve milli takıma seçilen Colin Kazım'ın 90. dakikada kaydettiği golle Veracruz skoru belirlemiş oldu ve karşılaşma 3-1 sona erdi. Maç bitiminde Veracruzlu oyuncular Tigresli futbolcuları alkışlayarak protesto etti.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

"Mançalı Adam" Süreyya Sahnesinde

SONRAKİ HABER

Rize Güneysu'da hukuksuz HES inşaatı tam gaz devam ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...