19 Ekim 2019 22:22

"Mançalı Adam" Süreyya Sahnesinde

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, geçen sezon prömiyeri yapılan “Mançalı Adam” müzikalini sahnelemeye devam ediyor.

Paylaş

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, geçen sezon prömiyeri yapılan “Mançalı Adam” müzikalini sahnelemeye devam ediyor.

Leigh’in bestelediği, metin-şarkı sözü Dale Wasserman ve Joe Darion tarafından yazılan, Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmenliğini Murat Göksu üstleniyor. Don Kişot rolünde Suat Arıkan, Hakan Aysev, Murat Göksu; Sancho rolünde Çağrı Köktekin, Yücel Özeke, Onur Turan; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı ve Hande S. Ürben dönüşümlü olarak rol alıyor.

Dünya prömiyeri 1965 yılında Connecticut’da, Broadway prömiyeri ise yine aynı sene gerçekleşen eserin konusu şöyle: “Hikaye 16. yüzyılın sonlarında geçer. Vergi toplayıcısı, Asker ve Yazar Miguel de Cervantes ve Yardımcısı Sancho, manastıra karşı geldikleri gerekçesiyle İspanyol Engizisyonu tarafından hapse atılırlar. Buradaki mahkumlar Cervantes’in tüm eşyalarına el koyar. Ancak Cervantes, el yazısı metinlerinin kendisine geri verilmesi konusunda onları ikna eder ve Mançalı Don Kişot hikayesini yeniden canlandırarak dramatik bir savunma gerçekleştirir. Şövalyeliğin öldüğüne inanmak istemeyen ve kendi çılgın dünyasında yaşayan onurlu Şövalye Don Kişot’un dokunaklı ve tutku dolu hikayesi başlar.”

“Mançalı Adam” müzikali 22,23,25,26 Ekim 2019, 25,27,28 Mart 2020 ve 17,18 Nisan 2020 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Fransa'da 59 vekil Türkiye'nin NATO üyeliğinin askıya alınmasını istedi

SONRAKİ HABER

Maaşları aylardır ödenmeyen Veracruzlu futbolcular maçta 5 dakika hareketsiz durdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...