17 Ekim 2019 19:45

Eşini öldüren polis memuru için haksız tahrik indirimi isteği

Boşanma aşamasındaki eşi Elif Yavuz'u silahla öldüren polis memuru İbrahim Yavuz için savcı haksız tahrik indirimi istedi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kocaeli Körfez’de, boşanma aşamasındaki eşi Elif Yavuz'u silahla vurarak öldüren polis memuru İbrahim Yavuz hakkında yargılandığı davanın savcısı haksız tahrik indirimi yapılmasını istedi.

Geçen yıl Körfez Güney Mahallesi'nde meydana gelen olayda, İzmit'te bir polis merkezinde görevli olan polis memuru İbrahim Yavuz, boşanma davası açan eşi Elif Yavuz'u çocuklarının önünde, tabanca ile öldürdü. Olaydan sonra teslim olan İbrahim Yavuz tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yavuz hakkında 'eşini kasten öldürdüğü' suçlamasıyla açılan davaya Kocaeli 3. Ağır Mahkemesinde devam edildi. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmesini talep ederek, 'henüz ayrılık ya da boşanma kararı verilmemiş durumdayken maktulün sadakat yükümlülüğüne aykırı davranışlarda bulunmuş olması' iddiasıyla haksız tahrik indirimlerinin uygulanmasını istedi.

Mahkeme heyeti İbrahim Yavuz’un tutukluluk haline karar vererek, tarafların mütalaa karşısındaki savunmalarını yapmaları için duruşmayı erteledi. (Kocaeli/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ferhat Tunç: Savaşın, zulüm ve zorbalığın karşısındayım

SONRAKİ HABER

Babaları tarafından istismara maruz kalan kız çocuklarının davası görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...