17 Ekim 2019 17:35

Selahattin Demirtaş ile yapılan röportaj suç sayıldı

Gazeteci Hayri Demir’in, Demirtaş ile yaptığı söyleşi ve çekildiği fotoğraf, “terör örgütü üyesi olmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davada delil olarak gösterildi.

Gazeteci Hayri Demir’in HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yaptığı söyleşi ve bu esnada çekildiği fotoğraf, yargılandığı davada delil olarak gösterildi

Paylaş

Gazeteci Hayri Demir’in Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “terör örgütü üyesi olmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davada araştırma tutanağı içerisinde yer alan deliller arasında HDP’nin Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yapılan röportaj da gösterildi.

1 Ekim 2015 günü röportaj sırasında çekilen fotoğraf ve röportaj metnini sosyal medya hesabında paylaşması suçlamaya dayanak gösterilen paylaşımlar arasında yer aldı.

Bolu Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan araştırma tutanağında, “paylaşım 11” olarak isimlendirilen paylaşımda, “Şahsın DİHA muhabiri olarak şu an tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş isimli şahıs ile yaptığı röportaja ait fotoğrafı paylaştığı görülmüştür” denildi.

Demirtaş ile yapılan söyleşinin de deliller arasında gösterildiği yargılamanın duruşması 23 Ekim 2019 günü görülecek. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP Milletvekili Hatimoğulları, saya işçileriyle ilgili soru önergesi verdi

SONRAKİ HABER

SES: Şiddete karşı 17 Nisan'da iş bırakıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa