17 Ekim 2019 13:49

Oyuncu Efecan Şenolsun cinsel saldırı ve hakaret davasında hakim karşısına çıktı

Oyuncu Elit İşcan'a cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Efecan Şenolsun'un davası ertelendi.

Oyuncu Efecan Şenolsun | Görsel, "Hayat Sırları" YouTube hesabından alınan ekran alıntısıdır

Paylaş

Aynı dizideki rol arkadaşı Elit İşcan'a karşı "cinsel saldırı" ve "hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle hakkında 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenen Efecan Şenolsun'un yargılanmasına başlandı. Savunmasını yapan Efecan Şenolsun, Elit İşcan'ı öpmeye çalışmadığını, ona hakaret ve küfür etmediğini ileri sürdü.

İstanbul Anadolu 19. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına tutuksuz yargılanan sanık Efecan Şenolsun ve Avukatı Yağız Nail Gönenli ile Elit İşcan ve avukatları Oya Meriç Eyüboğlu, Ayça Aylin Barcın katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına temsilen Avukat Aslı Gültekin de duruşmada hazır bulundu.

CİNSEL SALDIRIDA BULUNMADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

DHA'da yer alan habere göre savunmasını yapan Efecan Şenolsun, Elit İşcan'a yönelik hakaret ve cinsel saldırı davranışlarında bulunmadığını ve suçsuz olduğunu ileri sürdü. Dizi çekimi sırasında hazırlıklarını karavanda yaptıklarını, karavanda İşcan'a yönelik iddia edilen sözleri söylemediğini savunan Şenolsun, "Dizi internette yayınlandığı için ahlaka aykırı sözler de sarf ettiğimiz oluyordu. Senaryo gereği 'Allah belanı versin' şeklinde cümle sarf etmem gerekiyordu. Bu diyaloğu çekim yapılmadan önce tekrarlamışımdır. Ancak kesinlikle mağdureye yönelik değildir" diye konuştu.

Etraflarında oyunular ve çekim ekibinin olduğunu söyleyen Şenolsun, "Kendisine hiçbir şekilde cinsel saldırı yahut tacizde bulunmadım. Küfür ve hakaret içeren söz söylemedim. Bana böyle bir isnatta bulunulmasını sindiremiyorum. Beraatimi istiyorum" dedi.   

PRODÜKTÖR "İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ" DEMİŞ

Bu olaydan dolayı manevi olarak zarar gördüğünü söyleyen Elit İşcan, dizi çekimi sırasında hazırlandıkları karavanda 3 kişi ile hazırlanırken sanığın karavana geldiğini belirterek, "Karavanda 'Allah belanı versin, yanıma yaklaşma' dedi ve karavanı terk etti. Prodüktöre anlattım. Bana, 'Efecan şu an alkollü. Bir şey yapamıyoruz, idare etmeye çalışıyoruz' dedi" diye konuştu.

Yaklaşık 10 dakika sonra çekim alanında sanığın yeniden yanına geldiğini söyleyen İşcan, "Yanımda yönetmen asistanı bulunuyordu. Sanık bana yandan sarıldı. Ben kendimi geri çektim. Bu sebeple öpemedi. Ben olay yerinden uzaklaşırken görmediğim bir esnada arkamdan gelerek bana sarıldı. Kendisini iterek oradan uzaklaştım. Bunun üzerine bana küfür ve hakaret etti. İş arkadaşlığımız dışında sanıkla bir arkadaşlığımız olmamıştır" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı Aslı Gültekin, yasa gereği davaya katılma talebinde bulundu.

Müşteki Elit İşcan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının davaya katılma talebini kabul eden mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDE NE VAR?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Elit İşcan ile Efecan Şenolsun'un aynı dizide rol aldıkları, 7 Haziran 2018 tarihinde set ekibi ile oturan Elit İşcan'ın yanına giden Şenolsun'un, ona hakaret ettiği, bir sahnenin çekimini bekleyen Elit İşcan'ın yanına giden şüphelinin, İçcan'ın beline sarılarak onu öpmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Bir başka sahnenin çekimini bekleyen şikayetçi Elit İşcan'ın yanına giden Şenolsun'un, bir anda İşcan'ın arkasından sarıldığı, uzaklaşmasını önlediği savunulan iddianamede, Efecan Şenolsun için, "cinsel saldırı" ve "Alenen hakaret" suçlarından 7 yıl 9 ay 15 günden 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması isteniyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP Milletvekili Yüceer'den kanun teklifi: Cinsel taciz cezasız kalmasın

SONRAKİ HABER

İzmirli sağlıkçılardan hekime jiletli saldırıya tepki: Önlem alınmazsa iş bırakacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...