16 Ekim 2019 13:02

Bağcılar'da kaçak Kuran kursunda cinsel istismar iddiası

Bağcılar’da Medrese-i Gül isimli kaçak Kuran kursunda bir çocuğun cinsel istimara uğradığı şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada istismarla suçlanan kurs sorumlusu serbest bırakıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Bağcılar’daki Medrese-i Gül isimli kaçak sıbyan mektebinde görevli 16 yaşındaki R.U, kurs sorumlusu tarafından cinsel istismara maruz kaldığını aktardı. 

Bağcılar’da sıbyan mektebi olarak adlandırılan anaokulu niteliğindeki Medrese-i Gül isimli kaçak Kuran kursunda hoca olarak görev yapan 16 yaşındaki R.U. isimli kız çocuğu, kurs sorumlusu L.Ö. tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyerek şikâyetçi oldu. Şikâyetin ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşarın haberine göre Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan R.U. kaçak sıbyan mektebinde bir aydır hoca olarak görev yaptığını, kurs sorumlusu L.Ö. tarafından önce telefonla taciz edildiğini ardından da cinsel istismara maruz kaldığını ifade etti.

"Bu kursun kapanmasını istiyorum. Kursta beş yaşında çocuklar bulunuyor. Bu şahıs çocuklarla görüşüyor. Evimin yerini biliyor, çok korkuyorum” diyen R.U. ayrıca L.Ö.’nün, bir mahallede iki sıbyan mektebi çalıştırdığını, 4-6 yaş arasında 39 çocuğun kaçak kursta dini eğitim aldığını söyledi.

Cinsel istismarı reddeden Kurs sorumlusu L.Ö ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmit'te bir kadın 3 ay önce boşandığı erkek tarafından katledildi

SONRAKİ HABER

Erdoğan’dan operasyonu bitirme sinyali: Güvenli bölgeden çıksınlar, harekat sona erer

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...