15 Ekim 2019 23:03

Sol, Nurettin Yıldız’ın şikayeti üzerine adli para cezasına çarptırıldı

'6 yaşındaki çocuk evlenebilir' diyen Nurettin Yıldız’ın şikayeti üzerine Sol’a adli para cezası verildi.

Ekran görüntüsü Nurettin Yıldız'a ait Youtube kanalında yayınlanan "Allah'a verilmiş sözüm var diyen genç adamdır adam! l Nureddin Yıldız" başlıklı videodan alınmıştır.

Paylaş

Nurettin Yıldız'ın '6 yaşındaki çocuk evlendirilebilir' sözleri dini düşünceleri açıklama, yayma kapsamında sayıldı, bu sözleri eleştiren haber portalı Sol’a mahkeme tarafından adli para cezası verildi.

Yıldız’ın açıklamalarını eleştiren bir haber nedeniyle yargılanan Sol Haber Portalı Haber Müdürü Ali Ufuk Arikan'a verilen para cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Ali Ufuk Arikan'ın avukatı Özge Demir kararın kabul edilemez olduğunu ifade etti ve çocukların cinsel istismarı suçunun boyutu düşünüldüğünde müvekkilinin hukuki mücadeleye devam edeceğini söyledi.

2018 yılının en çok konuşulan isimlerinden birisi Nurettin Yıldız olmuştu. '6 yaşındaki çocuk evlendirilebilir' sözleri nedeniyle gördüğü tepki sonrasında bu sözleri sarfettiği ve internet üzerinde yayımladığı video görüntüleri kaldıran Yıldız’ın ifadeleri yapılan suç duyuruları sonrası incelenmiş ve “özgür düşünce” kapsamında değerlendirilmişti.

Nurettin Yıldız'ın sözlerini haber yapan, hakkında yazı yazan kişi ve kurumlar ise hakaret davalarıyla karşı karşıya kalmıştı. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hangi ülkeler Türkiye'ye ne kadar silah sattı?

SONRAKİ HABER

Komşu yardımlarıyla alınan soba yokluktan yanmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...