15 Ekim 2019 16:31

Erişim Çağrı Merkezindeki sendika düşmanlığına tepki: Sendika hakkımız engellenemez

Tez-Koop-İş Sendikası, Erişim Çağrı Merkezindeki örgütlenme çalışmalarının engellenmesine karşı basın açıklaması yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Türkiye İş Bankası iştiraklerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezinde örgütlenme çalışması yürüten Tez-Koop-İş'in sendikalaşması engelleniyor. Tez-Koop-İş Sendikası konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Konak İş Bankası önünde yapılan açıklamada, "Erişimde yaşam sendikayla mümkün, sendika hakkımız engellenemez" pankartı açan işçiler, sık sık "Erişime sendika girecek", "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" sloganları attı. Açıklamayı Tez-Koop-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Çağdaş Duyar okudu. Duyar, toplu sözleşmeli ve güvenceli bir yaşam için örgütlenme sürecini başlattıklarını söyleyerek, "Sürdürülen örgütlenme çalışmaları, işveren temsilcilerinin baskı ve tehditleriyle engellenmeye başlamıştır. Ülkemizin en önemli finans kurumlarından Türkiye İş Bankasının iştiraklerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezinin birim yöneticileri, ikna odaları mantığı ile işçileri köşeye çekmekte, tehditler savurmakta, sendikamızdan istifaya zorlamakta; geçmişe dönük asılsız, kanıtsız ve dayanaksız tutanaklar ile birçok çalışan işten çıkartmak istenmektedirler" dedi.

"ÖRGÜTLENME ÇALIŞMAMIZI SÜRDÜRECEĞİZ"

Türkiye İş Bankasının iştirakinde olan on binlerce işçinin sendikalı olduğunu hatırlatan Duyar, "Buradan Türkiye İş Bankası ve Erişim Çağrı Merkezi yöneticilerine sesleniyoruz, Erişim Çağrı Merkezi çalışanları sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışma düzenine geçene kadar örgütlenme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm engellemelere, açık ve kapalı baskılara rağmen bunu Erişim Çağrı Merkezi çalışanlarıyla birlikte aşacağız. Biz, çalışanların yasal haklarını her yerde, her zaman, her koşulda koruyacağız. Onların güvenceli bir çalışma ortamında, ileri kazanımlarla çalışmaları için her türlü özveride bulunmaya kararlıyız" diye konuştu.

Türk İş 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım da konuşmasında işçilerin haklarını her alanda savunacaklarını söyleyerek mücadele çağrısında bulundu. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

From “Fountain of Peace” to quagmire of war!

SONRAKİ HABER

AYM, Dilan Kortak başvurusunda gerekçeli kararını açıkladı: Yaşam hakkı ihlal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...