15 Ekim 2019 12:27

Kadın meslektaşına hakaret eden Dekan Faruk Yamaner görevinden istifa etti

Doç. Dr. Esin Güllü'ye hakaret eden aynı fakültenin dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner istifa etti.

Prof. Dr. Faruk Yamaner | Görsel, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi YouTube hesabından alınan ekran alıntısı

Paylaş

Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanlarından Doç. Dr. Esin Güllü'ye hakaret eden aynı fakültenin dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner görevinden istifa etti.

Gazete Duvar'dan Elvan Yılmaz'ın haberine göre, Prof. Dr. Faruk Yamaner görevinden istifa etti. Yamaner'in yaklaşık bir yıl önce fakültenin bölüm başkanlarından Doç. Dr. Esin Güllü'ye, fakültenin yönetim kurulu toplantısı sırasında, hakaret ettiği görüntüler ortaya çıkmış, o anda video kaydedildiğini anlayan Yamaner, Güllü'nün elinden telefonu alıp atmakla tehdit etmişti.

Doçent Güllü'nün "Bölüm başkanı olarak bize ihtiyacınız yoksa, her şeyi siz yapacaksanız daha ne, yapın o zaman. Bir şey yapmadık diye kızmayın bize" sözlerine Yamaner, "Ben yaparım sen de uygularsın. Bu kadar basit" yanıtını vermişti.

"SİZİN NASIL PROFESÖR OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ"

Görüntüde ayrıca, meslektaşına "Fikirsizsin sen" diyen Yamaner, "Ne olursa olsun. Senin nasıl doçent olduğunu da biliyorum. Seni kimin doçent yaptığını da biliyorum" dedi. Yamaner, Güllü’nün "Sizin de nasıl profesör olduğunuzu biliyor insanlar" sözü üzerine cinsiyetçi küfür ederek karşılık vermişti.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü 11 Ekim'de söz konusu olayla ilgili bir açıklama yayımlamıştı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Yaklaşık bir buçuk yıl önce Üniversitemiz tarafından yargıya intikal ettirilen ve yargı süreci halen devam eden konuyla bağlantı kurularak Üniversitemizin kamuoyundaki itibarını zedelemeye yönelik yapılan paylaşımların üniversitemizi yıpratmasına asla müsaade edilmeyecektir. Söz konusu paylaşımları yapan-yayan kişiler ve kurumlar hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız."

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mardin Kızıltepe'ye havan saldırısı: 2 kişi yaşamını yitirdi, 12 kişi yaralandı

SONRAKİ HABER

Ceren Damar Şenel'in babası Mustafa Damar: Ölüm tehditleri alıyorum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...