14 Ekim 2019 14:08

Hindistan'da yeni doğan kız çocuğu canlı gömülmüş halde bulundu

Hindistan'da yeni doğmuş bir kız çocuğu canlı canlı gömülmüş bir halde bulundu.

Fotoğraf: Pexels

Paylaş

Hindistan'ın kuzeyinde yeni doğmuş bir kız çocuğu canlı canlı gömülmüş bir halde bulundu. Mezarda canlı bulunan bebeğin tedavisi sürüyor. Hindistan, cinsiyet ayrımı açısından dünyanın en kötü siciline sahip ülkelerinden biri olarak biliniyor.

AA'nın haberine göre, Uttar Pradesh eyaletinde yaşanan olayda, topraktan yapılmış bir kabın içine yerleştirilen bebek, yaklaşık 90 santimetre derinliğe gömülmüş bir halde bulundu. Hastaneye götürülen bebeğin tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Yerel polis şefi Abhinandan Singh, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeğin, doğumdan birkaç dakika sonra ölen çocuğunu defneden bir köylü tarafından bulunduğunu söyledi. Singh’in açıklamasına göre, ölen kız çocuğu için bir mezar kazmaya çalışan baba, bebeğin içine konulduğu kaba denk geldi, topraktan çıkardığında da bebeğin nefes aldığını fark etti. Singh, "Bebeğin ailesini bulmaya çalışıyoruz, bunun, ailenin rızasıyla gerçekleşmiş olmasından şüpheleniyoruz" dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hindistan, cinsiyet ayrımı açısından dünyanın en kötü sicile sahip ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Kadınlar sosyal hayatta sıklıkla ayrımcılığa, şiddete ve tecavüze maruz kalırken, özellikle yoksul kesimlerde kız çocukları aileleri için "ekonomik yük" olarak görülüyor.

Erkek çocuğa sahip olmaya yönelik "geleneksel" tercihler nedeniyle ülkede milyonlarca kız çocuğunun henüz ceninken yaşamına son verildiği aktarılıyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Metrobüste genç bir kadın tacize maruz kaldı: Şüpheli gözaltında

SONRAKİ HABER

26. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...