14 Ekim 2019 13:06

Arkeolog Sinan Sertel'i öldüren sanık "beni şikayet etmesin" mesajı atmış

Arkeolog Sinan Sertel'i öldüren sanık Sadık P.'nin kendisinden şikayetçi olunmaması için yaralı Sertel'i hastaneye götüren kişiye mesaj attığı ortaya çıktı.

Sinan Sertel | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya'da Olympos Antik Kenti kazılarında doktora yapan ve kazı ekibi başkan yardımcısı olan Sinan Sertel'i (32) "ağaç kesme tartışması" bahanesiyle öldüren Sadık P. hakkında "kasten insan öldürme" suçundan ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Sanık Sadık P.'nin kendisinden şikayetçi olunmaması için Sertel'i hastaneye götüren kişiye mesaj attığı ortaya çıktı. Sanığın yargılanmasına 16 Ekim'de başlanacak.

Arkeolog Sinan Sertel'i öldürdüğü için tutuklanan Sadık P. (32) hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. 11. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilen iddianamede, olay sonrası Antalya Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca alınan kan örneği incelemesinde sanığın kanında uyuşturucu bulunduğu bildirildi.

DHA'da yer alan habere göre iddianamede, Kemer ilçesi Tekirova Mahallesi Çıralı sahilinde Olimpos Antik Kentinde kazı yapan ekipte görevli Sinan Sertel'in Sadık P. tarafından "Olimpos antik kentinde ağaç kesme" bahanesiyle bıçaklanarak öldürüldüğü belirtildi.

"SİNAN'IN BENDEN ŞİKAYETÇİ OLMASINI İSTEMİYORDUM"

İfadelerin de yer aldığı iddianamede sanık Sadık P. olaya ilişkin şunları kaydetti:

"Sosyal medyadan, 'Olimpos'ta bir ağaç katliamı yapılmakta, işin teknik kısmını bilmem ama yapılan bana doğru gelmedi. Pazar günü sahilde toplanalım, olayın ne olduğunu anlayalım.' paylaşımını bir süre sonra kaldırdım. Daha sonra Sertel ile bir mekanda tesadüfen karşılaştım. Aramızda tartışma çıktı. Oradan ayrıldıktan bir süre sonra Arkeolog Sertel'in kaldığı pansiyona gittim. Pansiyonda yoktu. Bir yerden numarasını buldum. Onu Olimpos'ta bir mekana çağırdım. Çıkan tartışmada kendimi korumak için cebimden çıkardığım bıçağı Sertel'e iki defa salladım, sonra olay yerinden ayrıldım. Bıçağın ucunda çok az miktarda kan görünce Sinan'ın yaralandığını düşündüm. Sinan'ı hastaneye götüren Zafer'e attığım mesajda, Sinan'ın benden şikayetçi olmamasını ve aracı olmasını istedim."

TANIK: SANIK BANA 'BENİ ŞİKAYET ETMESİN' MESAJI ATTI

İddianamede tanık olarak ifadesine yer verilen Zafer B. ise P.'nin sosyal medya üzerinden Olimpos'un videosunu paylaşarak tehdit edildiğine dair, kazı ekibine ya da Sinan Sertel'e yönelik olarak paylaşımda bulunduğunu, Sertel'in P.'yi tehdit etmediğini belirtti.

Sanık P.'nin Arkeolog Sertel'i bıçakla yaralaması üzerine hemen hastaneye götürdüğünü anlatan Zafer B., "P. bana, 'Sen ona söyle isim vermesin, beni şikayet etmesin, bu olay burada kapansın, daha fazla uzamasın' mesajı attı. Ben de adam ölüyor sen neyin derdindesin dedim. Daha sonra birçok mesaj attı ama ben mesajlarına dönüş yapmadım" ifadelerini kullandı.

Kemer'in Çıralı sahilinde 19 Mayıs'ta çıkan tartışmada Sadık P. tarafından bıçakla yaralanan Arkeolog ve Kazı Başkanı Yardımcısı Sinan Sertel, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan zanlı ise çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Sanığın yargılanmasına 16 Ekim'de başlanacak. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da HDP'lilere polis ablukası ile müdahale

SONRAKİ HABER

2019 Nobel Ekonomi Ödülü Esther Duflo, Abhijit Banerjee ve Michael Kremer’e verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...