12 Ekim 2019 14:07

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin: Nadira’nın taciz edildiğine dair bilgiler elimizde

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, AKP'li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın, Ünal tarafından taciz edildiğine dair konuşma olduğunu açıkladı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin açıklama yapan İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, “Nadira’nın AKP Milletvekili Şirin Ünal tarafından taciz edildiğine ilişkin konuşmasının bilgileri elimizde. Bunların avukatı ile görüştükten sonra yayımlanması mümkün olacak” dedi. 

İHD Genel Merkezinde yapılan açıklamada konuşan İHD Eş Genel Başkanı Avukat Eren Keskin, ilk günden aile ile görüşmeye çalıştıklarını belirterek “Özellikle Nadira’nın tacize uğradığını söyleyen bir kadın arkadaşıyla görüşme yaptık. Ağabeyine günlerdir ulaşmaya çalıştık ancak neden ulaşamadığımızı bugün anladık. Aile çok korkutulmuş durumda haklı olarak endişe içindeler. Ailelerini düşünüyorlar ve bu nedenle korkuyorlar. Bugün Kadirova’nın ismini vermek istemeyen bir yakını bize ulaştı. Bize birçok şey anlattı. Nadira’nın AKP Milletvekili Şirin Ünal tarafından taciz edildiğine ilişkin konuşmasının bilgileri elimizde. Bunların avukatı ile görüştükten sonra yayımlanması mümkün olacak” diye konuştu.

"ÜNAL’IN TBMM ODASINDA NE İŞİ VAR?"

Kadirova’nın İnstagram hesabında paylaşılan bir fotoğrafı gösteren Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu fotoğraf basında hiç tartışılmadı. Nadira’nın kendi İnstagram hesabında TBMM’de Şirin Ünal’ın odasında çektirdiği fotoğraflar var. Şimdi biz soruyoruz. Bir evde yardımcı hasta bakıcısı olarak çalışan bir kadının, milletvekilinin odasında ne işi var. Böyle bir ilişki hayatın normal akışına uygun mudur? İşte bu bize Nadira ile Şirin Ünal arasındaki ilişkinin hatta ilişki demeyelim, istismarın gözler önüne serilmesidir.”

"ELİMİZDE DELİLLER VAR"

 AKP’li Ünal’ın bu dosyada bugüne kadar şüpheli olarak dahi gösterilmediğini dile getiren Keskin, “Bir milletvekilinin ve eski bir askerin silahına bu kadar çabuk ulaşılması hayatın olağan akışına uygun değildir. Suç duyurusunda bulunduk. Şüpheli gösterilmemesi tamamen İstanbul sözleşmesine aykırı. Türkiye bu sözleşmenin birinci imzacısı ama bu soruşturmada da uymamaya devam etti. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız elimizde deliller var bu delilleri avukatı ile konuşarak, kamuoyuna sunacağız” diye belirtti.

Keskin’in konuşmasının ardından İHD Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Nuray Çevirmen de Ankara Cumhuriyet Savcılığına yaptıkları suç duyurusunu okudu. (Ankara/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Çanakkale'de Kaz Dağları için eylem düzenlendi: Ruhsat yenilenmesin!

SONRAKİ HABER

CHP’nin deprem komisyonu kurulması teklifi AKP’lilerin oylarıyla reddedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...