12 Ekim 2019 13:19

HDP, Urfa ve Mardin'de kriz koordinasyon merkezleri kurdu

HDP, operasyona ilişkin Mardin ve Urfa’da yaşanan ölümleri, göç ve yaralanmaları takip etmek ve önlemek üzere kriz koordinasyon merkezleri oluşturdu.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Suriye’ye dönük operasyonda yaşanan sivil ölümlere ilişkin Kriz Koordinasyon Merkezi oluşturdu.

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sivil kayıpların yaşandığı Mardin ve Urfa’daki duruma ilişkin HDP’de bir kriz koordinasyonu oluşturuldu. HDP’nin 9 Ekim’de oluşturduğu Merkezi Kriz Koordinasyonuna bağlı olarak bugün itibariyle Urfa ve Mardin için iki ayrı kriz merkezi oluşturuldu. Mardin ve Urfa’da çalışma yürütecek olan kriz merkezlerinde HDP PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye eş başkanları yer alıyor” denildi.

Oluşturulan kriz masalarına dair de şu bilgi paylaşıldı:

“Oluşturulan merkezler; krizin derinleşerek sınır bölgelerindeki yerleşim yerlerinin boşaltılması ve saldırılar sonucunda yaşanan can kayıpları ve yaralamalara karşı tedbir geliştirmek, dayanışma ağları oluşturmakla görevlendirildi. HDP tarafından bölgedeki il, ilçe örgütleri ve belediyelerine gönderilen genelgede her türlü hazırlığın tamamlanarak dayanışma ağlarının güçlendirilmesi istendi. HDP’nin ayrıca Meclis Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan bir heyeti, can kayıplarının arttığı Nusaybin’de incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti.” (MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Dışişleri Bakanlığından “tutuklu IŞİD’liler” açıklaması: Gözetimi üstleneceğiz

SONRAKİ HABER

Hukukçular: Barış isteyenlere yaptırım uygulanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...