11 Ekim 2019 20:12

Eskişehir'de eski eşi tarafından saldırıya uğrayan kadın ağır yaralı

Eski eşinin saldırısıyla ağır yaralanan A.T.A, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yasam savaşı veriyor.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Eskişehir'de akşam saatlerinde bir kadın daha eski eşi tarafından saldırıya uğradı. Kafasından, yüzünden ve ellerinden satır ile yaralanan A.T.A isimli kadın, kafasındaki kırıklar nedeniyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yasam savaşı veriyor.

7 ay önce, eski esinden boşanan A., boşanmadan sonra da eski eşi Y. Özalpay’ın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldı. Uzaklaştırma kararı alabilmek için Eskişehir Kadın Danışma Merkezine ve Eskişehir Barosuna başvuran A., bu şikayetinden yine eski eşinin ve ailesinin baskıları sonucunda vazgeçmek zorunda kaldı. Son olarak olaydan 2 gün önce eski eşiyle yine bir hakaret davasında karşı karşıya gelen A., mahkemede dahi eşinin hakaretlerini dinlemek zorunda kaldı. Boşanmadan sonra ailesinin yanına sığınan A., halen bir anaokulunda aşçı olarak çalışıyor.

Edinilen bilgiye göre Y. Özalpay bugüne kadar bir işte çalışmamış ve A.’nın maaşı ve A.’nın ailesinin yardımları ile ayakta kalabilmiş. Boşanmadan sonra para kaynağı kesilen ve 2 gün önce görülen mahkemedeki karşılaşmadan sonra A. ve ailesinden para alamayacağını anlayan Özalpay, bu akşam saatlerinde A.'nın evinin yolunda bekleyerek Atatürk Bulvarı’nda A.’ya saldırdı. Olay sırasında A.’ya saldıran Özalpay’a çevredekiler müdahale etti.

Kafasından, yüzünden ve ellerinden yaralanan A., Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğun bakımda tedavi altına alındı. A.’nın durumu ciddiyetini koruyor. (Eskişehir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İlk uzay yürüyüşünü gerçekleştiren Alexei Leonov hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Dışişleri Bakanlığı ABD'nin yaptırım kararına karşı açıklama yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...