11 Ekim 2019 16:49

Erdoğan'dan operasyon açıklaması: Artık geri adım atmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat'ın doğusuna yönelik operasyonla ilgili konuştu: "Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, artık geri adım atmayacağız."

Fotoğraf: Serhat Çağdaş/AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda 3'üncü Parlamento Başkanları Konferansı açılış resepsiyonunda konuştu. Erdoğan "Bize sağdan soldan şu anda tehditler geliyor, bu gidişi durdurun diye. Sayın Trump'a da söyledim, diğerlerine de söyledim. Eğer bunu 'durduracaksanız durdurun' dedik size ama durdurmadınız. Şimdi biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, artık geri adım atmayacağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Kuzey Irak ve Suriye'de yürüttüğümüz terörle mücadele operasyonları asla bu ülkelerin toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarını hedef almıyor."

"Güvenlik olmadan barış olmaz, barış olmadan kalkınma olmaz. Kalkınma olmadan huzur ve refah olmaz. Huzur ve refah olmadan da toplumlar geleceğine güvenle bakamaz."

Şu anda Suriye'de yaşananlar 10 bin kilometre uzaktan koalisyon güçleriyle Suriye'de yer alanlar bir şeyi ihmal ediyorlar. O da nedir, bizim defaatle söylediğimiz PYD, YPG, DEAŞ birer terör örgütüdür. Ne yazık ki Batı, PKK'ya terör örgütü diyor ama onun yan kolları olan PYD, YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmiyor."

"Fırat'ın batısını olduğu gibi doğusunu da terör örgütlerinden temizleyerek hem sınırlarımızın güvenliğini temin edeceğiz, hem de ülkemizde Suriyelilerin kendi evlerine huzuru kalple geri dönmelerini sağlayacağız."

"Bizim bu mücadelemiz Kürtlerle değil, mücadelemiz terör örgütleriyledir."

"Biz Suriye'yi bölmeye değil, parçalamaya değil, orada tüm yaşayanların, hepsinin hukukunu korumak için orada yer almış bulunuyoruz."

"Bize sağdan soldan şu anda tehditler geliyor, bu gidişi durdurun diye. Sayın Trump'a da söyledim, diğerlerine de söyledim. Eğer bunu 'durduracaksanız durdurun' dedik size ama durdurmadınız. Şimdi biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, artık geri adım atmayacağız." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbullular: Savaşla birlikte kriz derinleşecek

SONRAKİ HABER

The on-stage rifle is starting to go off in Idlib!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...