11 Ekim 2019 11:08

Nusaybin, Akçakale ve Ceylanpınar'da yaşamını yitiren 7 yurttaş toprağa verildi

Türkiye'nin Suriye'ye başlattığı operasyon sonrası sınır hattında bulunan Nusaybin, Akçakale ve Ceylanpınar'a roket ve havanlı saldırılar sonucu yaşamını yitiren 7 yurttaş toprağa verildi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Türkiye'nin Suriye'ye başlattığı operasyon sonrası sınır hattında bulunan Nusaybin, Akçakale ve Ceylanpınar'da roket ve havanlı saldırılar sonucu 7 yurttaş yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin cenazesi memleketlerinde toprağa verildi.

NUSAYBİN'DE YAŞAMINI YİTİREN ANNE VE 2 ÇOCUĞU DEFNEDİLDİ

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir eve isabet eden roket sonucu yaşamını yitiren Fatma Yıldız (47) ve çocukları Leyla Yıldız (16) ile Emine Yıldız'ın (12) cenazesi defnedildi.

Sabah saatlerinde Nusaybin'den Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Ulak köyüne getirilen cenazeler gözyaşları arasında defnedildi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze törenine, İdil Belediye eş başkanları Songül Erden ve Murat Şen'in yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. 

AKÇAKALE'DE 9 AYLIK MUHAMMED OMAR VE CİHAN GÜNEŞ İÇİN TÖREN

Urfa Akçakale'de havanlı ve roketatarlı saldırılarda yaşamını yitiren Suriyeli 9 aylık Muhammed Omar ve vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş için Urfa Valiliği bahçesinde tören düzenlendi. Törenin ardından Cihan Güneş'in cenazesi memleketi Manisa'nın Salihli ilçesine gönderilmek üzere Havalimanı'na gönderildi. Muhammed Omar'ın cenazesi ise Akçakale Mezarlığı'nda defnedildi.

CEYLANPINAR'DA 11 YAŞINDAKİ MAZLUM GÜNEŞ VE ELİF TERİM'İN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Urfa Ceylanpınar'da havanlı ve roketatarlı saldırılar sırasında ekmek almak için fırına giderken yaşamını yitiren 11 yaşındaki Mazlum Güneş Siverek'te toprağa verilirken, saldırılarda yaralanan ve kaldırıldığı Ceylanpınar Devlet Hastanesinde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Elif Terim de Semerkand Camisi'nde düzenlenen törenin ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

EMEP GYK Üyesi Mustafa Taşkale'nin duruşması 15 Kasım'a ertelendi

SONRAKİ HABER

15 ayda elektriğe %60 zam geldi, yine yetmedi; 10 milyar dolarlık borç yapılandırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...