10 Ekim 2019 11:38

İzmir Düşünce Topluluğu'ndan, Aliağa Belediyesi işçilerine ziyaret

12 Ekim'de yapılması planlanan mitingin iptal edilmesine rağmen dün Efemçukuru'ndan başlattıkları yürüyüşe devam eden İzmir Düşünce Topluluğu, Aliağa Belediyesinden atılan işçileri ziyaret etti.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İzmir Düşünce Topluluğu, Aliağa Belediyesinden atılan işçileri ziyaret etti.

Efemçukuru’ndan Çanakkale'ye doğru yürüyüş başlatan ve ekolojik tahribatların yaşandığı yerlerde çeşitli basın açıklamaları düzenleyen İzmir Düşünce Topluluğu, işten çıkarıldıkları beş aydır Demokrasi Meydanı'nda direnişte olan Aliağa Belediyesi işçilerini de ziyaret etti.

Direniş çadırında topluluk adına açıklama yapan Hüseyin Çağlar "Bundan dört yıl önce emek ve barış mücadelesi için Ankara yollarındaydık, orada bizleri katlettiler. 10 Ekim Katliamı'nın dördüncü yılında ülkemiz bir savaşa sokulmak isteniyor. Biz hep barış istedik, yaşam savunucuları hep barıştan yanadır. Bizler özellikle İzmir'de ve Ege'deki doğaya yönelik tahribata farkındalık yaratmak için dün efemçukurundan Çanakkale'ye doğru yola çıktık. Yol güzergahımız üzerine ekolojik tahribatın yaşandığı yirmi yerde basın açıklamaları düzenliyoruz. Bugün Kyme Antik Kenti'nin yok edilmek istendiği Aliağa'dayız. Buradan sonra da açıklamalarımıza devam edeceğiz. Emek mücadelesi, yaşam mücadelesi bizler için önemlidir. Siz emekçi kardeşlerimizin uzun süredir işlerinize dönmek için verdiğiniz emek mücadelesini destekliyoruz." dedi.

Yaşam ve emek mücadelesinin birleştiğinin altını çizen Genel İş 5 Nolu Şube Yöneticisi Sinan Uğur ise "Bizim mücadelemiz de işçilerin mücadelesi de emek mücadelesidir aynı zamanda hayat mücadelesi Doğa mücadelesi, suyun ve toprağın mücadelesidir. Bu mücadelede hep birlikte olmaktan gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Belediye işçilerinden sonra Kyme Antik Kenti'ni ziyaret eden kitle, antik kentin sit alanından çıkarılmasına karşı basın açıklaması yaparak yürüyüşlerine devam etti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Arap Birliği operasyona tepki göstermek için toplanıyor

SONRAKİ HABER

Maden şirketi Madran'dan sonra Gökbel'den de kovuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...