10 Ekim 2019 07:27
Son Güncellenme Tarihi: 10 Ekim 2019 11:29

HDP Eş Genel Başkanları ve 3 milletvekili hakkında soruşturma başlatıldı

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven ve Berdan Öztürk hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

HDP eş başkanları Pervin Buldan (solda, fotoğraf: AA) ve Sezai Temelli (sağda, fotoğraf: MA).  

Paylaş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ve 3 milletvekili hakkında “Barış Pınarı Harekatı”yla ilgili açıklamalarını gerekçe göstererek soruşturma başlattı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ile Milletvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven ve Berdan Öztürk hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “Harekat ile ilgili olarak HDP eş genel başkanları ve 27. dönem milletvekilleri Sezai Temelli ve Pervin Buldan tarafından dün yapılan yazılı açıklama ile ilgili olarak adı geçen milletvekilleri hakkında 'terör örgütü propagandası yapma' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından, 9 Ekim'de HDP Genel Merkezi'nde aynı konu ile ilgili olarak HDP 27. dönem Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit tarafından ortak metin çerçevesinde yapılan basın açıklaması ile ilgili olarak, 'terör örgütü propagandası yapma', 'suçu ve suçluyu övme', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından 27. dönem milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven, Berdan Öztürk, Sezai Temelli ve Pervin Buldan haklarında resen soruşturma başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

(Ankara/AA)

ÖNCEKİ HABER

Temelli: Tezkereye "evet" demek bu ülkeye en büyük kötülük

SONRAKİ HABER

Arap basınında Lübnan: Mezhepçi siyasi düzene karşı bir devrim

Reklam
Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa