09 Ekim 2019 17:59

Diyarbakır Emek Gençliğinden 10 Ekim açıklaması: Korkmayacağız, geri durmayacağız!

10 Ekim katliamının 4. yıl dönümünde Diyarbakır Emek Gençliği yazılı bir açıklama yaptı, "4 yıl değil 40 yıl da geçse katliamın gerçek sorumlularının hesap vermesi için mücadele edeceğiz" dedi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

10 Ekim katliamının 4. yıl dönümünde Diyarbakır Emek Gençliği yazılı bir açıklama yaptı.

10 Ekim 2015 günü ülkenin her köşesinden, barışın sesini yükseltmek için Ankara’ya doğru yola çıkıldığı ve Suriye’yi yangın yerine çeviren savaşa karşı alanlarda olunduğu belirtilen Emek Gençliği açıklamasında, “Başta bölgemiz ve halkımız olmak üzere tüm insanlığı tehdit eden IŞİD terörüne karşı meydanlarda en gür sesimizle barışı haykırmak istedik. Ancak bundan 4 yıl önce Ankara Gar Meydanı, Cumhuriyet tarihinin en büyük kitle katliamlarından birine tanık oldu. IŞİD terörü 102 barış güvercinini, yoldaşlarımızı bizden kopardı” denildi.

"Katliamı gerçekleştirenler barış ve sosyalizm mücadelesine olan inancımızı sonlandıramayacak" denilen açıklamada Emek Gençliği'nin bugün de sınır ötesindeki savaş politikalarına karşı geldiği belirtildi.

Katliamın asıl sorumlularının hâlâ yargılanmadığının vurgulandığı açıklamada, "Bu ülkenin barışı savunan evlatlarını aramızdan ayıran vahşi saldırının 4. yılında ve mücadele ettiğimiz her anda onları anıyoruz ve fikirlerini yaşatıyoruz. Savaştan nemalananları da, IŞİD terörünü destekleyenleri de iyi tanıyoruz. Adım adım geliyorum diyen ve her aşaması adeta seyredilmekle yetinildi. 4 yıl değil 40 yıl da geçse katliamın gerçek sorumlularının hesap vermesi için mücadele edeceğiz. Kaybettiğimiz her bir yoldaşımızın adını ve anısını mücadelemizde yaşatmaya devam edeceğiz. Korkmayacağız, susmayacağız, geri durmayacağız!” denildi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Balıkesir'de kadın cinayeti: Koruma kararının süresi biter bitmez eşini öldürdü

SONRAKİ HABER

İDÇ’de ciyak ciyak öten alarm: Karbonmonoksit denizinde günde 12 saat çalışmak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...