07 Ekim 2019 13:30

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü Emin Alper’in oldu

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü Kız Kardeşler filminin yönetmeni Emin Alper’e verildi.

Fotoğraf. Evrensel

Paylaş

C. Saffet YILMAZ
Balıkesir

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali 04 Ekim Cuma günü yapılan törenle başladı. Ayvalık Paşa Limanı yerleşkesinde verilen kokteylde bir araya gelen sanatçılar ve sanatseverler daha sonra saat 20:00'de amfi tiyarto yerine hava muhalefeti nedeni ile Vural Sineması’na alınan festivalin açılış ve ödül törenini izledi.

En İyi Yönetmen Ödülü’ne Kız Kardeşler filmiyle layık görülen film yönetmeni Emin Alper ödülünü Kariyo & Ababay Vakfı Başkanı Sami Kariyo’nun elinden aldı. Açılışta konuşan Festival Direktörü Azize Tan 9 Ekim'e kadar 5 gün boyunca sürecek olan festivale ilişkin açıklamalarda bulunurken, festival boyunca Ayvalık'ın çeşitli mekanlarında 58 film gösterimi yapılacağını dile getirdi.

Kalabalık bir izleyici kitlesinin katıldığı festivalin ilk günkü açılış ve etkinlikleri Acı ve Zafer filminin Vural Sineması ve Ayvalık Sanat Fabrikasında izlenmesi ile sona erdi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakırlılar annelere seslendi: Barış için herkes elini taşın altına koymalı

SONRAKİ HABER

O Ses Türkiye'de Kürtçe söyleyen yarışmacı: K’leri söyleyemediğimden eleştiriliyordum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...