07 Ekim 2019 13:19

Avcılar'da 26 yıldır eğik duran bina mühürlendi

Avcılar'da 1993'ten beri eğik duran bina belediye ekipleri tarafından tahliye edilerek mühürlendi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Avcılar D-100 Karayolu yan yolda eğik duran bir bina, belediye ekipleri tarafından tahliye edilerek mühürlendi. Bina sakinleri, binanın 1993 yılından beri eğik şekilde durduğunu söyledi. 

Silivri açıklarında 26 Eylül Perşembe günü meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem sırasında İstanbul'daki hasarlı bina tespit çalışmaları sürüyor. D-100 Karayolu Avcılar Denizköşkler yan yol üzerinde eğik duran Bahar Apartmanı belediye ekipleri tarafından boşaltılarak mühürlendi. Apartmanın 1993 yılında yan tarafına inşa edilen başka bir bina sebebiyle yan yattığı ve o tarihten itibaren eğik durduğu öğrenildi. Binanın tekrar oturuma açılıp açılmayacağı yapı denetim firmasının raporundan sonra belli olacak.

“BİNA 1993 YILINDA YAN YATMIŞ"

Binada esnaf olarak bulunan Tufan Topçu, “Bina 1993 yılında yan binanın hafriyatı alınırken yan yatmış. 1998 yılında depremden önce güçlendirme yapılmış. Depremden sonra tekrar bir güçlendirme olmuş. Binanın şu anki hali çok sağlam denemez. Avcılar'daki bütün eski binalar sıkıntılı. Avcılar'daki E-5 kenarındaki bütün binaların sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 1999 yılında tekrar güçlendirme gördü aslında çoğu binaya göre sağlam" diye konuştu. (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Memur-Sen'deki maaş skandalı sonrası “Maaşlarınızı açıklayın” çağrısı

SONRAKİ HABER

Diyarbakırlılar annelere seslendi: Barış için herkes elini taşın altına koymalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...